Yükleniyor...

BlockFi’ın En Büyük Alacaklılarına Ne Kadar Borcu Var?

İflas başvurusu, BlockFi'nin karşı karşıya olduğu zorluğun ölçeğini ortaya koyuyor.

BlockFiin En Buyuk Alacaklilarina Ne Kadar Borcu Var

İflas başvurusu, BlockFi‘nin karşı karşıya olduğu zorluğun ölçeğini ortaya koyuyor.

Kripto kredi şirketi BlockFi, FTX krizinin ardından iflas başvurusu yapmayı planlandığını duyurmuştu. Şirket, geçtiğimiz haftalarda para çekme işlemlerini durdurdu ve FTX hakkındaki belirsizlik göz önüne alındığında her zamanki gibi iş yapmanın kolay olmayacağı belirtildi. Dün akşam saatlerinde ise şirket iflas başvurusunda bulunacağını duyurdu.

BlockFi, Alacaklılarına Ne Kadar Borçlu?

BlockFi, defterlerinde 100 binden fazla alacaklı olduğunu ve en büyük üçüne 1 milyar dolardan fazla borcu olduğunu tahmin ediyor.

Bir mahkeme belgesi, alacaklılardan birinin 30 milyon dolarlık yüksek bir meblağ ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu olduğunu gösteriyor. Bu, kripto kredi ürününün tekliflerini ve satışlarını kaydetmedeki başarısızlığının ardından Şubat ayında kabul edilen 100 milyon dolarlık bir uzlaşmayla bağlantılı.

Genel olarak, en büyük teminatsız alacaklı, BlockFi’nin sunduğu faiz getiren hesaplar için bir mütevelli olarak hareket eden Ankura Trust Company. Bu şirkete 729 milyon dolar borçlu.

Bu hisselerin, FTX’in çökmesinden önceki günlerde teminat olarak gösterildiği ve kripto sektörüne yayılan bir bulaşma etkisi yarattığı iddia ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner