Yükleniyor...

Blockstream, 1 Milyar Dolar Değerlemeyle Fon Arıyor

Kripto altyapı firması Blockstream, yaklaşık yüzde 70'lik bir düşüş yaşayan değerlemesiyle fon artırmak için harekete geçti.

Blockstream 1 Milyar Dolar Degerlemeyle Fon Ariyor

Kripto altyapı firması Blockstream, yaklaşık yüzde 70‘lik bir düşüş yaşayan değerlemesiyle fon artırmak için harekete geçti.

Birçok kripto şirketi, geliştirme ve büyüme kapsamında fon arayışlarına giriyor. Özellikle kripto endüstrisinde yaşanan ayı trendi, projelerin doğal kaynak yaratmasının da önüne geçiyor. Yatırımcıların azalması ve kullanıcı eksikliği, platform gelirlerini de etkilemiş durumda. Bu süreçlerin bir diğer yanı, yatırım turlarından gelen fon desteği oldu. Sektörde öne çıkan projeler, güçlü isimlerin olduğu yatırım turlarından fon toplamayı başardı. Aptos ve Arbitrum yüz milyonlarca dolarlık fon toplayarak, yatırım turlarını noktaladılar. Tüm bu süreçlerin ortasında Blockstream, geçtiğimiz yıla göre daha düşük bir değerlemeyle fon toplayacak.

Blockstream, Bir Yılda Yüzde 70 Değerleme Kaybı Yaşadı

Kripto altyapı firması Blockstream, geçtiğimiz yıl 3.2 milyar dolarlık bir değerleme ile 210 milyon dolarlık bir fon topladı. Şirket, bu yıl 1 milyar dolarlık bir değerleme ile yeni bir fon arayışına girdi.

Blockstream CEO’su Adam Back, şirketinin şimdiden fon topladığını aktardı. 2014 yılında kurulan Blockstream, ASIC‘ler olarak bilinen özel madencilik yongaları üreten bir iş koluna yoğunlaşmıştı. Şirket, geliştirme ve güçlenme çalışmaları için yoğun mesai harcıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner