Yükleniyor...

BlockTower Capital’in Kurucu Ortağı Bitcoin’in (BTC) 400.000 Dolara Ulaşacağını Söyledi

BlockTower Capital'in kurucu ortağı Ari Paul, Bitcoin'in (BTC) önümüzdeki iki yıl içinde potansiyel olarak 10 katın üzerinde kazanç elde edebileceğine inandığını söylüyor.

btc 1

BlockTower Capital’in kurucu ortağı Ari Paul, Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki iki yıl içinde potansiyel olarak 10 katın üzerinde kazanç elde edebileceğine inandığını söylüyor.

Yeni bir tweet’te, blockchain yatırım firması yöneticisi, 149.000 takipçisine, boğa piyasasının 2022’nin sonuna kadar sürebileceğini ve Bitcoin’in şu anki 39.300 dolarlık fiyatı üzerinden %153 ile %915 arasında büyüyeceğini söyledi:

“Zaman açısından tahminimce 9-22 ayımız var. Fiyat açısından tahminimce BTC, boğa koşusunu 100.000-400.000 dolar arasında bitirecek.”

Paul, Bitcoin boğası Raoul Pal ile gerçekleşen sohbetinde Bitcoin’de uzun vadeli yükseliş düşüncesine sahipken, altcoin’lerin de önümüzdeki aylarda lider kripto para birimini gölgede bırakacağına inandığını açıkladı:

“Bu yüzden, eğer bu boğa piyasası kendisinden önce gelenlere benziyorsa genel olarak tüm paralar muhtemelen Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek. Ve bu geçmişte her seferinde oldu. Genelde, aldığınız geleneksel pazarlarda bu meydana gelme eğilimindedir. Temelde, düşük kaliteliler liderden daha iyi performans gösterir. Ve bunun nedeni, insanların risk toleransının artmasıdır. Bir de açgözlülük unsuru vardır. Bitcoin 5 kat artıyor, insanlar artık zengin. Bir sonraki 5x’lerini arıyorlar. Ve Bitcoin’in onlara bunu vermesinin zor olacağını hissediyorlar. Böylece, aynı yüksekliğin peşinden daha düşük kaliteli varlıklara dönmeye başlıyorlar.”

Boğa piyasasının zirvesinin zamanlamasına gelince, BlockTower Capital yönetici ortağı, aşırı açgözlülük belirtileri arayışında olduğunu söylüyor: “İzleyeceğim şeyler: yüksek kaldıraç oranına sahip perakende trader’lar tarafından yürütülen ralliler, ekosistemde fahiş seviyelerde toplam kaldıraç sayısı. Zamanlama piyasası son derece zordur. Neredeyse hiç kimse bunda gerçekten iyi değil. Genel son aşama olan ‘9. vuruş’u belirlemenin çok mümkün olduğunu düşünüyorum. Buradaki zorluk, bu aşamanın bir yıl sürebilmesi (bu pek olası olmasa da) ve BTC’nin bu süre zarfında %300 artış göstermesi.”

Paul, mevcut patlama döngüsünden en iyi şekilde yararlanmaya gelince, en iyi stratejinin boyanın kurumasını izlemek olduğunu öne sürüyor.

“Bu boğa koşusunun sonuna kadar bir satın al ve tut stratejisine geçmek zor olacak. Aktif trader’lar için, zamanlama ve rotasyonla çok sayıda alfa eklemek kesinlikle mümkündür, ancak hataların fırsat maliyeti yüksektir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner