Yükleniyor...

Block’un Madencilik Birimine Aldığı Yeni İsim Belli Oldu

Ödeme şirketi Block, Bitcoin (BTC) madencilik birimi için Argo Blockchain'in eski CTO'sunu getiriyor.

Blockun Madencilik Birimine Aldigi Yeni Isim Belli Oldu

Ödeme şirketi Block, Bitcoin (BTC) madencilik birimi için Argo Blockchain’in eski CTO’sunu getiriyor.

Twitter’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Jack Dorsey’in şirketi Block, kripto hizmetlerini genişletmek amacıyla yeni birimler kuruyor. Şirket Bitcoin madenciliği, teçhizatı ve ilgili sistemler, yazılım ve altyapı geliştirecek. Madencilik birimi ise Londra merkezli Bitcoin (BTC) madencilik şirketi Argo Blockchain’in eski CTO’su tarafından yönetilecek.

Block, Argo Blockchain’in Eski CTO’sunu Aldı

Block, Bitcoin madenciliği ve cüzdan donanım birimleri için kripto firmalarından transferler yapıyor.

Block’un en son işe aldığı kişi, Argo Blockchain’in eski Baş Teknoloji Sorumlusu Perry Hothi oldu. Bloomberg’in bildirdiğine göre Hothi, şirketin Bitcoin madencilik bölümünün gelişimi hakkında tavsiyelerde bulunmak için katıldı.

bitcoin madenciligi

Block’un madencilik birimi için kurduğu test merkezi, Block’un madencilik donanımını barındıracak. Ayrıca, madencilik sisteminin donanım ve yazılımını ve genel operasyonel sorunlarını (güç, soğutma, toz, yeniden başlatma, performans izleme, havuza bağlantı) test etmek için kullanılacak.

Firma, gelecek nesil ASIC madencilik sistemini geliştirmek ve ilk madencilik teçhizatını ve geleceğin madencilik teçhizatı ürün hatlarını inşa etmek için ürün ve mühendislik yeteneklerini işe almaya devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x