Yükleniyor...

Bloomberg analisti, Bitcoin’in gidişatı konusunda uyardı

Bloomberg Intelligence'ın kripto analisti Jamie Coutts, Bitcoin ile ilgili bir uyarı yayımladı ve varlığın likidite daralmasına karşı savunmasın durumda olduğunu söyledi.

btc 5

Bloomberg Intelligence’ın kripto analisti Jamie Coutts, Bitcoin ile ilgili bir uyarı yayımladı ve varlığın likidite daralmasına karşı savunmasın durumda olduğunu söyledi.

X üzerinden konuşan analist, Bitcoin’in temmuz ayı ortasında bir “çıkış sinyali” verdiğini ve o dönem mevcut fiyattan yaklaşık %11 oranında daha yüksek bir fiyatla karşılaştığımızı söyledi.

Likidite genişliği vurgusu

Coutts, Bitcoin’in yükselişi için küresel bir likidite genişlemesine ihtiyaç duyduğuna dikkat çekti.

“Bu arada küresel likidite daralması (para arzı ve merkez bankalarının bilançoları) yavaşladı. Buna rağmen durum hala son derece olumsuz görünüyor. Durum tersine dönene kadar Bitcoin’in yükselmesi pek mümkün görünmüyor”

btc 1

Analist, ABD’deki likidite seviyeleri ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Her ne kadar ABD likidite endeksi son zamanlarda daha yüksek bir seviyede yer alsa da yatay bir aralıkta hızlı bir şekilde hareket ediyor. Bu seviyede anlamlı bir yükseliş olmadığı takdirde ki bu yalnızca Fed’in politika değişikliğiyle gerçekleşebilir, bu da kısa vadede pek mümkün görünmüyor”

btc 2

Bloomberg analisti, spot Bitcoin ETF’inin onaylanma ihtimaline ilişkin de konuştu ve potansiyel bir onay geldiği takdirde bunun kripto sektörü için uzun vadede olumlu bir katalizör olabileceğini söyledi. Bununla birlikte analist, böyle bir durumda bile likidite artana kadar kurumsal yatırımcıların dijital varlıklara olan talebinin düşük bir seviyede yer alacağını düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner