Yükleniyor...

Bloomberg Analisti: Piyasa Bitcoin (BTC) ve Tether (USDT) İstiyor, ABD Doları Rezerv Para Olma Özelliğini Kaybediyor

Bloomberg intelligence analisti Mike McGlone’a göre dünya ABD Doları’nın statüsü hakkında endişelenmiyor; şu an piyasalar Bitcoin’i (BTC) istiyor.

btcs

Bloomberg intelligence analisti Mike McGlone’a göre dünya ABD Doları’nın statüsü hakkında endişelenmiyor; şu an piyasalar Bitcoin’i (BTC) istiyor.

Bloomberg emtia baş stratejisti Mike McGlone’a göre dijital dolar ve Bitcoin, piyasanın istediği rezerv paralar:

“ABD doları rezerv para statüsünü kaybediyor, piyasa Bitcoin ve Tether istiyor.”

Mike McGlone, ABD dolarının rezerv para statüsünü Bitcoin’e karşı kaybetmesi konusunda endişeli değil. Şu an, dünya dijital dolar ve Bitcoin rezervi istiyor. Sonuçlar, kripto para yükselişine bağlı.

Dijital dolar olarak Tether’i gösteren McGlone, Tether grafiklerinin resmini işlem hacmi açısından ispat olarak Twitter hesabından paylaştı.

Şu an ilk dörtte olan Tether, 34 milyar dolarlık piyasa değerine çıktı. ABD dolarına endeksli kripto para, Omni, Ethereum (ETH), EOS ve Tron (TRX) platformlarından faydalanıyor.

Mike McGlone ayrıca Bitcoin’in fiyat hedefini 100.000 dolar olarak açıkladı.

TradingView’a göre, beş senelik Bitcoin getirileri altının getirilerini yüksek oranda geçti. Üç aylık Bitcoin getirisi %200’ü aşmışken, altın %4.5 değer kaybetti. Beş yıllık tabloya bakıldığında, Bitcoin’in getirileri %14.000 iken, altının getirileri %42 seviyesinde kaldı. Veriler, Çinli gazeteci Colin Wu tarafından paylaşıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner