Yükleniyor...

BNY Mellon, Bitcoin (BTC) Saklama Hizmetleri İçin Fireblocks ile Anlaştı

Bu ay, ABD’nin en büyük bankası, kripto para saklama hizmetleri için dışarıdan ortaklarla anlaştığını açıkladı

bny mellon bitcoin

Bu ay, ABD’nin en büyük bankası, kripto para saklama hizmetleri için dışarıdan ortaklarla anlaştığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

BNY Mellon, kripto para saklama hizmetleri için Fireblocks ile çalışıyor. Banka, kripto para saklama hizmetleri üzerine çalıştığını söyledi ama kimlerle çalıştığından bahsetmemişti.

Bitcoin (BTC), Wall Street’e doğru genişleyince, büyük kurumlar, kripto paralardan nasıl faydalanacaklarıyla alakalı araştırmalara yöneldi.

Avrupa’daki bankalar, İsviçre merkezli Metaco gibi diğer kripto para saklama hizmetleriyle iş birliği yapıyorlardı. BNY Mellon da benzer yoldan giderek, çoklu hesaplama hizmeti sunan Fireblocks ile anlaştı.

BNY Mellon, Intercontinental Exchange’in (ICE) yönettiği kripto para borsası Bakkt ile iş birliği konusunda anlaştılar. Fireblocks ve BNY Mellon, konu hakkında konuşmayı reddettiler.

Bilinmeyen bir kaynağa göre, Fireblocks ve BNY Mellon beraber çalışıyor. İki farklı kaynağa göre, Fireblocks ikinci finansman turunu tamamladı. Firma, geçen Kasım ayında 30 milyon dolarlık B serisi finansman almıştı.

Fireblocks’ın iyi durumda olduğu hakkında şüphe yok, özellikle eski ismiyle Libra olarak bilinen Facebook destekli stablecoin projesi Diem’in saklama hizmetlerini aldığını düşünürsek.

BNY Mellon’ın kripto para saklama platformu, bu sene içinde piyasada olacak.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x