Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bloomberg'e Göre Bitcoin Göstergesi Al Sinyali Veriyor

Bloomberg’e Göre Bitcoin Göstergesi Al Sinyali Veriyor

ABONE OL:google-news

Bloomberg, Bitcoin’e değinmeye, onu manşetine taşımaya devam ediyor. Son olarak Bloomberg, GTI VERA Convergence Divergence Indicator’ünün “al sinyali” verdiğini gündeme getirdi.

GTI VERA Convergence Divergence Indicator’u MACD’ye volatilitedeki değişimi algılayan parametrelerin eklenmesi ve anlamsız verilerin süzülerek dışarı atılması sonucunda temiz bir sinyal veriyor. İndikatör Haziran ayından bu yana ilk kez al sinyali veriyor. Sinyal çalışacak olursa Bitcoin 2019’da yeni bir zirve yapabilir.

Bloomberg’in deneyimli analistlerinden Mike McGlone, Bitcoin’in kendini küresel ekonomik belirsizliğe karşı konumlandırdığının altını çiziyor ve şunları ifade ediyor:

“Bitcoin, dünya ekonomik parametrelerine göre en ideal sığınılacak liman. Bir değer saklama aracı olarak popülaritesi her geçen gün artıyor. Bu açıdan Bitcoin’i ancak altınla kıyaslamak mümkün. Tahvil gelirlerindeki azalma, başta Fed olmak üzere merkez bankalarının faizlerde düşüşe gitmesi ve buna ilaveten borsalardaki artan volatilite bize önemli işaretler veriyor. Bitcoin mevcut skalada rakiplerinden ayrışacak ve önemi daha net bir şekilde kavranacak.”

Kısa bir süre önce önemli kripto para analistlerinden Tone Vays, Bitcoin’in 11.000 doları geçmesi sonrası alınması gerektiğinden bahsetmiş, bu noktada göstergelerin al sinyali verip vermediğinin önemli olmadığını belirtmişti.

Haberi hazırladığımız sırada Bitcoin son 24 saatte yüzde 2,28 yükselişle 11.898 dolardan el değiştiriyordu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar