Anasayfa Bitcoin (BTC) Bitcoin ile Altın Arasındaki Korelasyon 2'ye Katlandı!

Bitcoin ile Altın Arasındaki Korelasyon 2’ye Katlandı!

Bloomberg’in paylaştığı son rapora göre Bitcoin ile altın arasındaki korelasyon ikiye katlandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine geldi.

Rapora göre geçtiğimiz yıl 0.496 olan Bitcoin ile altın arasındaki korelasyon bu yıl 0.827’ye çıktı. Bu noktada korelasyon katsayısında +1 mükemmel, -1 katsayısı ise korelasyon olmadığını gösterir. Bu bakımdan Bitcoin ile altın arasındaki korelasyon mükemmele yakın. Bloomberg, geçtiğimiz yıl boyunca her iki varlık arasındaki korelasyonun rastgele olduğunun altını çiziyor.

ABD-Çin arasındaki ticaret savaşının neden olduğu ekonomik belirsiz, Brexit krizi ve merkez bankalarının düşük faiz politikası yatırımcıları güvenli liman aramaya itti. Güncel korelasyon yatırımcıların güvenli liman olarak altının yanısıra Bitcoin’e yöneldiklerini gösteriyor.

Birçok analist ve uzman ticari gerilimlerin Bitcoin fiyatını bir sonraki yüksek seviyelere taşıyacağı görüşünde. Bitcoin, öngörülemeyen jeopolitik ortamlara uygun ve üçüncü taraf kontrolünden uzak olması bakımından güvenli liman olarak kabul edilmeyi fazlasıyla hakediyor.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları