Yükleniyor...

Bloomberg ve Galaxy, Merkezi olmayan Finans Endeksi İçin Bir Araya Geldi

Mike Novogratz'ın Galaxy Digital'i, merkezi olmayan finans veya DeFi'ye bağlı yeni bir kripto endeksi başlatmak için veri ve finansal bilgi devi Bloomberg ile bir kez daha bir araya geldi.

defi

Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i, merkezi olmayan finans veya DeFi’ye bağlı yeni bir kripto endeksi başlatmak için veri ve finansal bilgi devi Bloomberg ile bir kez daha bir araya geldi.

Perşembe günü açıklanan yeni endeks, başlamak için dokuz DeFi token’ını izleyecek ve aynı zamanda Galaxy tarafından pasif olarak yönetilen yeni bir fonun temeli olarak hizmet edecek. 2018’de Bloomberg ve Galaxy, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil olmak üzere piyasanın en likit tokenlerinden oluşan Bloomberg Crypto Index’i başlatmıştı.

Endeksler, tezgah üstü türev veya borsada işlem gören ürünler gibi finansal ürünleri destekler. Her iki endeks de, ürünün kurucu varlıklarını belirleyen Bloomberg’e aittir ve onun tarafından yönetilmektedir.

Endeksteki varlıklar Uniswap, Aave, Maker, Compound, Yearn ve Sushi’yi içeriyor. Yeni endeks, Şubat ayında başlatılan Bitwise tarafından işletilen rakip bir DeFi endeksine katılıyor.

Bir basın açıklamasına göre, DeFi endeksindeki dijital paralar Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kurumsal ticaret ve saklama hazırlığına ve ayrıca fiyatlandırma kalitesine göre seçildi.

Galaxy’nin varlık yönetimi başkanı Steve Kurz, şunları söyledi:

“Galaxy, kripto varlık ekosisteminde meydana gelen yeniliklere açık olmak isteyen kurumlar için ilerlemelere öncülük etmeye devam ediyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner