Yükleniyor...

Boğa Piyasası Sinyali Geldi! Bitcoin (BTC) Yarılanma Sonrası Göz Kamaştırıyor

Takvimler 12 Mayıs'ı gösterdiğinde Bitcoin (BTC) blok ödülü yarılanması gerçekleşti ve şimdi yatırımcılar ve uzmanlar bir sonraki adımı bekliyor.

Boğa Piyasası Sinyali Geldi Bitcoin BTC Yarılanma Sonrası Göz Kamaştırıyor

Takvimler 12 Mayıs’ı gösterdiğinde Bitcoin (BTC) blok ödülü yarılanması gerçekleşti ve şimdi yatırımcılar ve uzmanlar bir sonraki adımı bekliyor. Yarılanma etkinliğinden önce lider kripto para, istikrarlı bir yükseliş hissi oluşturdu. Ancak bu hislerin ne kadar isabetli olduğuna dair daha somut kanıtlara ihtiyaç var. Öte yandan Bitcoin’in yarılanma etkinliğinden sonra nasıl performans gösterdiğiyle ilgili derinlemesine bilgi edinmek için zincir üstü metriklere ve analizlere bakmak gerekiyor.

Bitcoin (BTC) Zincir Üstü Analizi Boğa Koşusunun Haberini Veriyor

Zincir üstü analiz, belirli bir kripto paranın kullanıcılarının görüşleri ve fikirleri ve düşünceleri ile ilgili olarak Blockchain ağındaki verileri inceleyerek yapılır. Ayrıca bu analizler yatırımcılara kripto paraların teknik ve temel gücü hakkında eyleme geçilebilir bilgiler edinilebilir.

Kripto para analistleri ve yatırımcıları tarafından kullanılan popüler zincir üstü analizlerden bazıları NVT oranını (Bitcoin’in Ağ Değeri – İşlemler Oranı) MVRV oranı ve GNI’dır (Glassnode Zincir Üzeri BTC Endeksi). NVT göstergesi, Bitcoin’in ağ değerini işlem/işlem oranını gösterir ve Bitcoin’in piyasa değerinin günlük zincir hacmine bölünmesiyle hesaplanır.

Bir Blockchain ve analiz firması olan Santiment, 21 Mayıs’ta Bitcoin’in Ağ Değeri – İşlemler Oranı’nın (NVT) “sağlıklı” olduğunu bildirdi. Santiment, ayrıca ağda işlem gören benzersiz kripto para miktarında geçen aydan itibaren bir artış görüldüğünü ve bu da yaklaşmakta olan bir boğa koşusunu gösterdiğini söyledi.

Bitcoin (BTC) Ağına Talep Artıyor

Yarılanma olayından sonra Arcane Research tarafından Bitcoin piyasası ile paylaşılan son rapor, Bitcoin ağında kripto paraya talebin arttığını gösterdi. Rapor, Bitcoin ağının yarılanma olayından sonra daha güçlü ve kalıcı bir uzun vadeli boğa trendi için hazır olduğunu ortaya koyuyor.

Dijital paraya olan zincir üstü talep arttıkça, Bitcoin’in Ağ Talebi puanı 14 gün sonra mükemmel bir skor olan 6/6 skorunu elde etti. Metrik, işlem ücretlerini, işlem değerini ve hacmi ve madencilerin stoklarını ele alıyor.

Bağımsız zincir üstü veri analisti Phillip Swift de bu yılın başlarında Dinamik Aralık NVT Sinyalinin son zamanlarda Bitcoin fiyatındaki hafif düşüşe rağmen arttığını belirtti. Swift, Bitcoin ağının performansını analiz ettikten sonra, uzmanlar tarafından “Bitcoin için fiyat-kazanç oranı” olarak adlandırılan indikatörün, dijital para için yüksek bir büyüme dinamiğine işaret ettiğini açıkladı.

Bitcoin’in Network Demand skoru hafif bir düşüş görmesine rağmen, birkaç hafta boyunca 3/6’nın üzerinde kaldı, bu da son fiyat dalgalanmasına rağmen Bitcoin ağının büyümesi için güçlü bir işaret.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner