Yükleniyor...

Efsanevi Milyarder Tim Draper: “Gelin Her Şeyi Merkezsizleştirelim!”

Ünlü milyarder Tim Draper Bitcoin'in, bankacılık sistemini kökünden değiştirme potansiyeline sahip olduğunu bildiriyor.

tim draper

Ünlü milyarder Tim Draper Bitcoin’in, bankacılık sistemini kökünden değiştirme potansiyeline sahip olduğunu bildiriyor.

Milyarder, önde gelen kripto para birimi sayesinde ‘her kredi kartı kaydırıldığında, aşkın ücretler ödeme gereğinin ortadan kalktığını’ insanlara hatırlatıyor.

Ayrıca milyarderin belirttiği üzere; ABD hükümeti kontrolsüz bir şekilde tonlarca dolar bassa bile, BTC’de tutulan servetler bu ‘enflasyonist patlamadan’ etkilenmeyecektir. Böylece ekonomi siyasi güçlerden azade bir hale gelecektir.

Kabileciliğin – Ya da Hizipçiliğin- Kökünü Kazımak

Draper Bitcoin’in küreselleşme düzeyini, internetin yaptığı gibi sistematik bir şekilde artırabileceğini belirtti.

Kripto para birimleri, bireylerin herhangi bir engele takılmadan bir ülkeden diğerine kolayca para taşımasına izin verir. Draper, Suriye’den gelen bir göçmenin ülkesinin parasını Yunanistan’da kolayca harcayamayacağını, ancak Bitcoin ile bunun mümkün kılındığını belirtiyor.

“Diyelim ki bir göçmen olarak Yunanistan’a taşındınız. Bitcoin’iniz varsa paranızı çekip hayata yeniden başlayabilirsiniz.”

Draper, bazı hükümetlerin hala kendi tabanlarını temsil ettiği için kabilecilik (aşiretçilik, hizipçilik) duygularına bağlı kalmaya çalıştıklarını iddia ediyor.

“Birçok hükümet bu güce bağlı kalmaya çalışıyor ve bu yüzden ticaret savaşları veya ambargolar gibi, kabilecilik ile özdeşleşen şeyler yaşanıyor.”

Milyarder, salgının hükümetlerin daha da hizipçi olmasına yol açtığını ekliyor.

Draper; ekonomik hasarın virüsün kendisinden daha kötü olacağını iddia etmesi ve hükümetlerin dayattığı karantinaları güçlü bir şekilde eleştirmesiyle biliniyor.

Her Şeyi Merkezsizleştirelim

Efsanevi yatırımcı merkezsizleştirmeyi, risk sermayesi endüstrisindeki en iyi trendlerden biri olarak görüyor ve Bitcoin yardımıyla şirketlere yatırım yapmak istiyor.

Yatırımcı ayrıca akıllı sözleşmeler ve yapay zeka ile bir sigorta şirketi kurmayı öneriyor.

Draper, blockchain tabanlı muhasebenin kripto para ekosistemindeki yeni atılım olabileceğini öngörüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner