Yükleniyor...

Boğalar geri mi döndü? En çok yükselen altcoin’ler!

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) son 24 saatte yüzde 8'den fazla yükseliş yaşamasıyla altcoin'lerde pozitif görünüm oluştu.

en çok yükselen altcoin

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) son 24 saatte yüzde 8’den fazla yükseliş yaşamasıyla altcoin’lerde pozitif görünüm oluştu.

Haftanın son işlem günü olan 3 Mayıs’ta spot Bitcoin ETF verileri iştah açtı. Lansmandan bu yana net para çıkışlarına tanıklık eden Grayscale, geçtiğimiz gün ilk kez net para girişi gerçekleştirdi. GBTC’nin pozitif bir veri kaydetmesi, kripto para piyasasına itici güç oldu.

Bitcoin (BTC), son 24 saatte yüzde 8’den fazla yükseliş yaşayarak altcoin’leri canlandırdı. Birçok altcoin’de keskin yükselişler ve direnç testleri görüldü.

Yatırımcıların heyecanlandığı ve boğaların tekrar ringe döndüğü bugünlerde, gözler altcoin’lerin performansına çevrildi. Peki hangi altcoin’ler son 24 saatte gerçekleştirdikleri yükselişler ile zirveye yerleşti?

en cok yukselen bes altcoin

Günün en çok yükselen 5 altcoin’i hangileri oldu?


1- Nervos Network (CKB)

Proof of Work (PoW) mekanizmasıyla hizmet veren ve iş kanıtı blokzinciri oluşturmaya çalışan katman-1 projesi Nervos Network (CKB), günün en çok yükselen altcoin’i oldu. CKB, son 24 saatte yüzde 20’nin üzerinde yükseliş gerçekleştirdi.

CKB grafik

BTC’nin toparlanmaya başlamasıyla birlikte harekete geçen altcoin’lerden birisi de CKB oldu. Katman-1 projesi, hızlı toparlanmasıyla dikkatleri üzerine çekti.

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, CKB coin son 24 saatte 90,3 milyon dolar işlem hacmi elde etti. CKB coin, 832 milyon dolar piyasa değerine sahip durumda.


2- dogwifhat (WIF)

Solana ekosisteminde yer alan popüler memecoin dogwifhat (WIF), güne damga vuran altcoin’ler arasında yer aldı. Topluluğuyla dikkatleri üzerine çeken WIF, son 24 saatte yüzde 19,88’lik yükselişe imza attı.

WIF grafik

Toparlanma yükselişinde memecoin’lerin daha hızlı yükseldiği görüldü. WIF, bu yükselişlerden birisi oldu. Solana ağının da canlanması WIF’e can suyu oldu.

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, WIF coin son 24 saatte 557 milyon dolar işlem hacmi elde etti. WIF coin, 3,31 milyar dolar piyasa değerine sahip durumda.


3- Floki (FLOKI)

Solana memecoin’i dogwifhat (WIF) gibi güne damga vuran bir başka memecoin ise Floki (FLOKI) oldu. En popüler memecoin’lerden birisi olan FLOKI, son 24 saatte yüzde 16,32’lik yükselişe ev sahipliği yaptı.

FLOKI grafik

Güçlü bir topluluğa sahip olan ve aktif sosyal medya paylaşımlarıyla etkileşimi canlı tutan Floki, son yükselişin de öne çıkan isimlerinden birisi oldu. FLOKI, memecoin gününde ipi göğüsledi.

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, FLOKI son 24 saatte 294 milyon dolar işlem hacmi elde etti. FLOKI, 1,84 milyar dolar piyasa değerine sahip durumda.


4- Stacks (STX)

Bitcoin ekosistemine odaklanan ve Bitcoin ağında akıllı sözleşmeler oluşturmayı sağlayan Stacks (STX), günün en çok yükselen dördüncü altcoin’i oldu. STX, son 24 saatte yüzde 16,85 oranında yükseliş yaşadı.

Stacks STX

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, AA coin son 24 saatte 252 milyon dolar işlem hacmi elde etti. AA coin, 252335 milyon dolar piyasa değerine sahip durumda.


5- Dogecoin (DOGE)

Memecoin’lerin kralı olarak bilinen ve bir dönem kripto piyasasını domine etmiş isim olan Dogecoin (DOGE), günün en çok yükselen beşinci altcoin’i oldu. Lider memecoin, son 24 saatte yüzde 12’lik bir yükseliş yaşadı.

DOGE grafik

DOGE, uzun süredir sessiz kalmasıyla ve yeni memecoin’lere karşı zayıf düşmesiyle tepki çekmişti. DOGE, bu sefer toparlanma yükselişinin öncülerinden birisi oldu.

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, DOGE coin son 24 saatte 1,462 milyar dolar işlem hacmi elde etti. DOGE coin, 21,85 milyar dolar piyasa değerine sahip durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner