Yükleniyor...

Memecoin çılgınlığı: Zirveye göz diktiler!

Bitcoin ve Ether'in kripto para piyasasını canlandırdığı son 24 saatte, günün öne çıkan kategorisi memecoin'ler oldu.

memecoin-yukselis

Bitcoin ve Ether’in kripto para piyasasını canlandırdığı son 24 saatte, günün öne çıkan kategorisi memecoin’ler oldu.

Bitcoin (BTC), uzun süre sonra toparlanma sinyali verdi. Lider kripto para birimi, geçtiğimiz günlerde 57.000 dolara kadar düşüş yaşamıştı. Gün içerisinde 64.000 doları aşan BTC, altcoin’lere de can suyu oldu. Özellikle Ether (ETH), altcoin’lere para girişinde önemli bir etmen haline geldi.

Pozitife dönen ve alım iştahını artıran altcoin’lerde, günün öne çıkan kategorisi memecoin’ler oldu. Memecoin’ler, en hızlı toparlanan kripto para birimleri oldu.

Güne damga vuran memecoin ise dogwifhat (WIF) oldu.

memecoin

Memecoin’ler kripto piyasasına nakit akışı sağladı

Kripto para piyasasında memecoin çılgınlığı geri döndü. Bitcoin’in (BTC) son 24 saatte yüzde 8’den fazla yükseliş yaşamasıyla birlikte sahne memecoin’lerin oldu. Birçok memecoin, sert yükselişleriyle güne damga vurdu.

Kripto sektörünün uzman isimleri, memecoin’lerin piyasaya nakit akışı sağlayan önemli bir etmen olduğunu savunuyor. Kripto yatırımcıları, yüksek getiri ve yüksek risk ortamının yarattığı heyecandan dolayı memecoin’lere kayıyor. Buraya kayan nakit ise bir şekilde kripto sektöründe yer ediniyor.

memecoin piyasa hacim

Bu kapsamda olumlu değerlendirilen memecoin’ler, her BTC düşüşünden sonra en hızlı yükselen kategori oluyor. BTC’nin 57.000 dolara kadar düşüş yaşamasıyla kripto para birimleri adeta çökmüştü. Son bir haftada toparlanan kripto para piyasasında, memecoin çılgınlığı kaldığı yerden devam etti.

memecoin kripto

CoinMarketCap verilerine göre, güne damga vuran memecoin dogwifhat (WIF) oldu. WIF, son 24 saatte yüzde 23,79 oranında yükseldi. WIF’in yükselişi diğer memecoin’ler ile paralel gerçekleşti.

Dogecoin (DOGE) son 24 saatte yüzde 20, Pepe (PEPE) son 24 saatte yüzde 16,97, Floki (FLOKI), son 24 saatte yüzde 22,32 ve Shiba (SHIB) son 24 saatte 11,67’lik yükselişlere imza attılar.

Base ağının en popüler memecoin’i olan Brett (BRETT) ise yüzde 28,16’lık yükselişiyle dikkatleri üzerine çekti. En çok yükselen memecoin’ler listesinde, Solana, Ethereum ve Base ağından memecoin’ler yer aldı.

Önümüzdeki günlerde memecoin’lerin daha fazla nakit akışını sektöre kazandırması bekleniliyor. Özellikle DOGE, SHIB, FLOKI VE PEPE’de hacim artışı gerçekleşeceği öne sürülüyor.

Memecoin’lerin düşüş senaryosunda en çok kan kaybeden ve yükseliş senaryosunda en hızlı toparlayan alan olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner