Yükleniyor...

Bollinger’a Göre Bitcoin’de Temkinli Olma Zamanı

Ticaret efsanesi John Bollinger'a göre, Bitcoin'in (BTC) dün 10 bin 400 dolara yükselmesini sağlayan ralli, boğaları tuzağa düşürmek için tasarlanmış bir sahte hareketti.

bollinger bitcoin btc uyarı

Ticaret efsanesi John Bollinger’a göre, Bitcoin’in (BTC) dün 10 bin 400 dolara yükselmesini sağlayan ralli, boğaları tuzağa düşürmek için tasarlanmış bir sahte hareketti. Bollinger Bands göstergesinin yaratıcısı John Bollinger, Bitcoin’in şu anki fiyat hareketiyle ilgili bir uyarıyı Twitter’da paylaştı.

Bollinger, Bitcoin 9 bin 500 dolar seviyesinin hemen üstünde işlem gördüğü için trader’lar için “temkinli” olma zamanının geldiğine inanıyor. Lider kripto para birimi önceki gün, 10 bin 429 dolara yükselerek bir patlama yaşadı. Bitcoin daha sonra ise tüm kazanımları sadece beş dakika içinde kaybetti ve düşüş yaşadı. Hatta BitMEX borsasında 8 bin 600 dolara kadar düşmeye devam etti.

Boğalar tarafından erken kutlanan yukarı yönlü hareket Bollinger tarafından üst bantta “head fake” olarak tanımlandı. Başlangıçta basketboldan kullanılan bu terim, artık ticarette de kullanılıyor. Terim, belirli bir varlık belirli bir yönde keskin bir hareket yaptığında ancak daha sonra tamamen tersine dönerek tersi yönde hareket etmeye devam etmesi olarak biliniyor.

Bollinger’ın Düşünceleri

Ekim 2019’da Bollinger, ayıları hapseden aşağı yönlü “head fake” hareketinden bahsetmişti. 23 Ekim’de BTC fiyatı 7 bin 300 dolara düştü ve bunu sadece iki gün sonra Çin’in blockchain teknolojisiyle ilgili haberleriyle beraber büyük bir ralli izledi.

Bollinger, nisan sonunda Bitcoin fiyatı bir hafta içinde %40 oranında artmadan önce BTC’nin “sıkışma alanına girdiği” tweetledi. Yine de, yaklaşık yirmi yıllık deneyime sahip olan ünlü isim bile 12 Mart’ta gerçekleşen şiddetli düşüş nedeniyle şaşırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner