Yükleniyor...

Bored Ape Yacht Club, Ukrayna’ya 1 Milyon Dolarlık ETH Bağışladı

Ukrayna'yı destekleyen kripto bağışları yapılmaya devam ediyor.

bored ape ukrayna

Ukrayna’yı destekleyen kripto bağışları yapılmaya devam ediyor. Popüler NFT projelerinden biri olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) Ukrayna’yı desteklemek adına 1 milyon dolarlık ETH bağışladığını duyurdu.

Bored Ape Yacht Club koleksiyonun resmi Twitter hesabı, topluluğun katkılarıyla BAYC adresinden Ukrayna’nın bağış adresine 388.999 ETH gönderildiğini açıkladı.

Ukrayna Bağışları 60 Milyon Doları Aştı

ukrayn

Ukrayna’nın bağış almak için kullandığı Ethereum adresinin şu anda mevcut fiyatlarla yaklaşık 7,5 milyon dolar değerinde 2,759 ETH bakiyesi var. Ancak kripto bağışlarındaki toplam miktar bundan çok daha fazla. Blockchain veri şirketi Elliptic, 24 Şubat’ta Rus işgalinin başlamasından bu yana Ukrayna’ya gönderilen toplam bağışların ne kadar olduğunu gösteriyor.

veri 1 2

Elliptic, Ethereum’un bağış olarak tercih edilen para birimi olarak Bitcoin’i geçtiğini bildirdi. Tüm kripto bağışlarının üçte biri yani %33,7’si ETH’de yapılırken, %31,2’si BTC katkılarıyla geldi. Stablecoinler toplamın %17’sini oluşturdu ve %14,5 oranında DOT’tan bağışlanmış.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner