Yükleniyor...

Bored Ape’in Discord Kanalına Yapılan Saldırı, ApeCoin’i de Etkiledi

Bored Ape Yacht Club'ın Discord kanalı, geçtiğimiz gün saldırıya uğradı ve bu saldırı toplulukta paniğe neden oldu.

ape 11

Bored Ape Yacht Club’ın Discord kanalı, geçtiğimiz gün saldırıya uğradı ve bu saldırı toplulukta paniğe neden oldu.

İlginç bir biçimde Discord saldırısı, bir Mutant Ape Yacht Club NFT’sinin çalınmasıyla sonuçlandı. Çalınan NFT o sırada 20 ETH (yaklaşık 69 bin dolar) gibi bir fiyata sahipti. Çalma işleminin ardından 23.64 ETH karşılığında tekrar satıldı.

Hack’in asıl sebebi açıklanmasa da Bored Ape ekibi, Discord kanalındaki linklere tıklanmaması konusunda topluluk üyelerini uyardı.

Yaşanan bu sıkıntı sebebiyle ApeCoin de oldukça durağan bir pozisyonda kaldı. Hem token hem de ağ cansız bir performans gösterdi. Lansmanından bu yana zaten çok hareketli olmayan token, saldırının ardından yerinde kalmayı sürdürdü.

Zincir içi ölçümler, ApeCoin’in piyasaya sürülmesinden sonraki iki hafta içinde altcoin benimseme oranının önemli ölçüde düştüğünü gösteriyor.

Altcoin’in fiyat hareketi, son birkaç gün içinde olağanüstü bir değişiklik görmedi. ApeCoin yazı kaleme alındığı sırada %2’lik düşüşle 12,78 dolar üzerinden işlem görüyor.

ape

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner