Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Balinaları, Bu Beş Altcoin’e Yöneldi

Ethereum (ETH) balinaları, kripto piyasası yükselirken beş altcoin'e yöneldi.

balina

Ethereum (ETH) balinaları, kripto piyasası yükselirken beş altcoin’e yöneldi.

WhaleStats’ın verilerine göre geçen hafta boyunca en zengin 100 ETH hesabının en büyük hedeflerinden birisi FTX Token (FTT) oldu.

Kripto borsası FTX’in yerel tokenı olan FTT, 5,1 milyon dolardan fazla giriş gördü.

İlk 100 Eth cüzdanının ortalama Ethereum satın alma miktarı da 13,8 milyon dolardan fazlaydı.

Balinaların yöneldiği bir başka altcoin de merkeziyetsiz oracle ağı Chainlink (LINK) oldu. Balinalar ortalama olarak 370.000 dolardan fazla LINK satın aldı.

Dogecoin killer olarak adlandırılan Shiba Inu (SHIB) de en çok ilgi gören kripto paralar arasında yer aldı. En büyük 100 Ethereum adresi ortalama 256.691 dolarlık SHIB satın aldı.

Bir diğer favori altcoin de blockchain tabanlı oyun ekosistemi The Sandbox’ın yerel tokenı SAND oldu. Balinalar son yedi gün içerisinde ortalama olarak 207,583 dolarlık SAND satın aldı.

Balinalar ayrıca Bitcoin fiyatına sabitlenen bir token olan Wrapped Bitcoin’i (WBTC) de bolca satın aldı. En büyüj 100 eth adresi geçen hafta ortalama 4,65 milyon dolardan fazla WBTC satın aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner