Yükleniyor...

Borsalara büyük miktarda BTC akması kafaları karıştırdı

Spot Bitcoin ETF'lerinin onaylanmasının ardından Bitcoin fiyatının beklenen artışı yaşamaması, kripto para sektörünün önemli gündem maddelerinden bir tanesi haline geldi.

btc sell

Spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının ardından Bitcoin fiyatının beklenen artışı yaşamaması, kripto para sektörünün önemli gündem maddelerinden bir tanesi haline geldi.

Lider kripto para, ETF onayının geldiği gün sabit bir aralıkta kalırken, listelemenin gerçekleştiği gün hızlı bir artış yaşayarak 49.000 dolara dokunmayı başardı.

Bitcoin, daha sonra hızla geri çekildi ve 44.000 doların altına kadar düştü.

Bitcoin düşüş yaşarken, en büyük altcoin Ether ise bir ralli başlattı ve geri çekilmeden önce 2700 doların üzerini gördü.

Kripto para topluluğu fiyat gelişmelerini yakından takip ederken, büyük miktarda Bitcoin’in son birkaç saat içinde borsalara transfer edilmesi, kafaları karıştırdı.

Bilindiği üzere borsalara çekilen kripto paralar, genellikle satış yapılacağının göstergesi şeklinde yorumlanır. Aksine borsalardan soğuk cüzdanlara Bitcoin aktarılması da fiyat artışı ihtimalini arttıran bir göstergedir.

Whale Alert’in sağladığı verilere göre anonim bir cüzdan, yaklaşık 469 milyon dolar değerindeki 10,756 BTC’yi Coinbase borsasına aktardı.

Bu transferden kısa bir süre önce yaklaşık 277 milyon dolar değerinde 4,999 BTC ve yaklaşık 132 milyon dolar değerinde 2,913 BTC Coinbase’e transfer edildi.

Yalnızca birkaç dakika önce Coinbase’e 474 milyon dolar değerinde 10,915 BTC transferi daha gerçekleşti.

Bazı kullanıcılar, bu transferlerin düşüş anlamına geldiğini ifade ederek endişelerini dile getirdi.

Lider kripto para Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada Bitstamp verilerine göre 43.293 dolar üzerinden işlem görüyor.

btc 23456

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner