Yükleniyor...

Bitcoin, kan kaybetmeye devam ediyor

Bitcoin, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) ETF onayının ardından beklenen yükselişi şimdilik gerçekleştiremedi.

Bitcoin,Price,Crash,In,Front,Of,A,Red,Abstract,Virtual

Bitcoin, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ETF onayının ardından beklenen yükselişi şimdilik gerçekleştiremedi.

Lider kripto, ilk etapta ETF onayının ardından dar bir aralıkta seyretse de ABD piyasalarının açılması ve ETF’lerin ilk kez işlem görmeye başlamasıyla hızlı bir yükseliş yaşadı. Ancak yükseliş, 49.000 dolara dokunulmasının ardından yerini hızlı bir düşüşe bıraktı.

Bitcoin’in aksine Ether’de ise önemli bir yükseliş görüldü. En büyük altcoin, 2500 dolar seviyelerine çekilmeden önce kısa bir süreliğine 2.700 doların üzerine kadar yükseldi.

Ether, son birkaç saat içinde BTC’nin düşüşünü takip ederek 2.500 doların altına geriledi.

eeee

Bitcoin, ETF’lerin işlem görmeye başlamasının ardından Aralık 2021’den beri görülmemiş bir seviye olan 50.000 dolara göz kırpsa da gerekli momentumu yakalamayı başaramadı.

Kripto para topluluğunun Bitcoin ile ilgili huzursuzluğu, Coinbase’e akan BTC’ler ile birlikte daha da derinleşti. Whale Alert’in verilerine göre gün içerisinde 2 kez 10.000’den fazla BTC, Coinbase’e transfer edildi. Bu, potansiyel bir satış gerçekleşebileceği şeklinde yorumlandı.

Son bilgiler, toplulukta bir FUD oluşmasına sebep olsa da ETF ile ilgili olumlu gelişmeler, gelecek için iyimser bir bakış açısı da getiriyor. Spot Bitcoin ETF’lerinin işlem hacminin 6 milyar doları geride bırakması, kurumsal şirketlerin Bitcoin benimsemesi açısından son derece önemli bir gelişme olarak görülüyor.

Hatırlanacağı gibi MicroStrategy ve PayPal gibi şirketlerin BTC satın alımlarının ardından birçok kurumsal şirket benzer hamlelere imza atmış, Elon Musk’ın şirketi Tesla da bu kervana katılarak varlığın ATH yapmasında önemli bir rol oynamıştı.

Kısa bir süreliğine 42.000 doların altına gerileyen Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada Bitstamp verilerine göre, 42.469 dolar üzerinden işlem görüyor.

ff

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner