Yükleniyor...

Günün öne çıkan kripto paraları hangileri oldu? 13 Ocak 2024

Bitcoin'in (BTC) satış baskısıyla karşılaşması sonucu düşüş yaşadığı haftanın ardından hangi altcoin'ler hafta sonuna hareketli girdi?

günün öne çıkanları 13 ocak

Bitcoin’in (BTC) satış baskısıyla karşılaşması sonucu düşüş yaşadığı haftanın ardından hangi altcoin’ler hafta sonuna hareketli girdi?

ABD’nin düzenleyici kurumu SEC, 10 Ocak’ta spot Bitcoin ETF başvurularını onayladı. Kripto sektöründe büyük ses getiren olayın ardından 11 Ocak tarihinde spot Bitcoin ETF’ler işleme alındı. İlk işlem gününde 4,6 milyar dolar hacim elde eden ETF’ler, kripto yatırımcılarını heyecanlandırdı.

ETF’lerden dolayı pozitif ilerleyen kripto piyasası, BTC’de gerçekleşen kâr satışlarıyla sarsıldı. BTC, onay sonrası 49 bin doları görmesine rağmen gelen satışlar ile birlikte 41 bin 500 dolara kadar geriledi. BTC’de gerçekleşen düşüş, altcoin’leri de etkisi altına aldı.

Kripto piyasasının spot Bitcoin ETF gündemiyle volatilite yaşadığı ve düşüşlerin gerçekleştiği haftanın ardından, hafta sonuna hareketli başlangıç yapan kripto para birimleri hangileri oldu?

btc etf

Kazananlar listesi

En çok yükselen coin’ler listesinde son 24 saatte yüzde 6,68 artış gösteren Celestia (TIA) zirveye oturdu. Yüzde 3,56’lık artışla Internet Computer(ICP) ikinci sırada, yüzde 2,12’lik artışla Optimism (OP) üçüncü sırada, yüzde 1,75’lik artışla TRON (TRX) dördüncü sırada ve son olarak yüzde 0,71’lik artışla Ethereum Classic (ETC) beşinci sırada yer aldı.

yükselenler

Kaybedenler listesi

En çok düşen coin’ler listesinin ilk sırasında Bitcoin SV (BSV) yer aldı. BSV, son 24 saatte yüzde 10,53 düşerek zirveye yerleşti. Ardından, THORChain (RUNE) geldi. RUNE son 24 saatte yüzde 10,41 oranında değer kaybetti. Piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında yer alan Bitcoin Cash (BCH) yüzde 10,19 oranında düşüş yaşadı. Diğer taraftan The Graph (GRT) yüzde 7,55 ve Avalanche (AVAX) da yüzde 7,04’e yakın düşüş ile kaybedenler listesine dahil oldu.

düşenler

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner