Yükleniyor...

Borsalarda İşlem Gören Şirket ve Fonların Rezervlerinde Tuttuğu Bitcoin (BTC) Miktarı 1 Milyon 365 Bine Ulaştı

Bitcoin Treasuries verilerine göre, fon ve şirketlerin rezerv olarak tuttuğu Bitcoin (BTC) sayısı 1 milyon 365 bine ulaştı.

bitcoin rezerv

Bitcoin Treasuries verilerine göre, fon ve şirketlerin rezerv olarak tuttuğu Bitcoin (BTC) sayısı 1 milyon 365 bine ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ekonomi gazetecisi Erkan Öz, bugün Twitter’da önemli bir bilgi paylaşımında bulundu. Bitcoin Treasuries verilerini paylaştığı tweet’inde Öz, dünya çapında klasik borsalarda işlem gören 25 şirket ve 16 fonun, 5 özel şirketle beraber rezerv olarak tuttuğu Bitcoin sayısının 1 milyon 365 bine dayandığını yazdı.

Verilere göre Bitcoin’e çevrilen dolar miktarı 50 milyar, yaklaşık kar ise 21 milyar dolar civarında. Erkan Öz, bir takipçisinin ‘toplam hacmin ne kadarı ediyor’ sorusuna ise şu şekilde cevap verdi:

“Mevcut toplam BTC miktarı olan 18,6 milyonun %7,3’ü (alımlarını açıklamış) kurumsal yatırımcının elinde. Mümkün olan 21 milyon BTC’nin ise %6,5’i…”

Listede yer alan şirketler arasında MicroStrategy, Tesla, Galaxy Digital, Square, Grayscale, Coinbase, Ruffer Investment Company, Block.one gibi önemli firmalar yer alıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x