Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Borsalardaki Ethereum Cüzdanları Tehlikede!

Borsalardaki Ethereum Cüzdanları Tehlikede!

ABONE OL:google-news

Bir Ethereum ETH token’da keşfedilen kritik bir güvenlik açığı sayesinde bilgisayar korsanları, kripto para borsa hesaplarında gerçekleştirilen işlemlere yüksek işlem ücretleri uygulamaya zorlayabiliyorlar. Daha da kötüsü, bilgisayar korsanları hatayı kâr için kötüye kullanabiliyorlar.

Bir grup kripto para araştırmacısı tarafından keşfedilen hata Ethereum tabanlı kripto para birimi GasToken’da bulunuyor. Tam olarak kaç token’ın potansiyel olarak savunmasız olduğu belirsiz, ancak araştırmacılar muhtemelen etkilenen platformlardan oluşan bir kitle ile iletişime geçmiş durumlarda.

Hata öncelikli olarak rastgele adreslere çekimler için gas kullanım limiti bulunmayan borsaları kapsıyor. Böyle bir işlem başlatıldığında, bilgisayar korsanları borsaların büyük miktarlarda hesaplama yapmasını ve borsa fonların boşaltılmasını sağlayabiliyor. Veya alternatif olarak yüksek kâr için GasToken mint yapabiliyorlar. Bilinmeyenler için mint’leme yeni token oluşturma sürecini ifade eder.

Araştırmacılar, bu güvenlik açığının kötü niyetli saldırganların aracı hesaplarıyla etkileşimde bulunan kullanıcılara ekstra ücret yüklemesine de olanak sağlayabileceğini belirtiyor. Araştırmacılara göre güvenlik açığı yalnızca Ethereum işlemlerini başlatan borsaları (ve cüzdan adreslerini) etkiler, işleyenleri etkilemiyor. Bu, kullanıcılar tarafından başlatılan işlemleri işlemek için akıllı sözleşmeleri kullanan merkezi olmayan borsaların (DEX’ler) sorundan etkilenmediği anlamına geliyor.

Hata ilk olarak Ekim ayının sonunda keşfedildi. Araştırmacılar daha sonra sorunu GasToken’in geliştiricilerine ve sorundan etkilenebilecek bir dizi borsaya bildirdi. Araştırmacılar, kullanıcılarını korumak isteyen borsaların makul gas limiti uygulamalarını tavsiye ediyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar