Yükleniyor...

Borsalardaki Ethereum Cüzdanları Tehlikede!

Bir Ethereum ETH token'da keşfedilen kritik bir güvenlik açığı sayesinde bilgisayar korsanları, kripto para borsa hesaplarında gerçekleştirilen işlemlere yüksek işlem ücretleri uygulamaya zorlayabiliyorlar.

Ethereum Cüzdan

Bir Ethereum ETH token’da keşfedilen kritik bir güvenlik açığı sayesinde bilgisayar korsanları, kripto para borsa hesaplarında gerçekleştirilen işlemlere yüksek işlem ücretleri uygulamaya zorlayabiliyorlar. Daha da kötüsü, bilgisayar korsanları hatayı kâr için kötüye kullanabiliyorlar.

Bir grup kripto para araştırmacısı tarafından keşfedilen hata Ethereum tabanlı kripto para birimi GasToken’da bulunuyor. Tam olarak kaç token’ın potansiyel olarak savunmasız olduğu belirsiz, ancak araştırmacılar muhtemelen etkilenen platformlardan oluşan bir kitle ile iletişime geçmiş durumlarda.

Hata öncelikli olarak rastgele adreslere çekimler için gas kullanım limiti bulunmayan borsaları kapsıyor. Böyle bir işlem başlatıldığında, bilgisayar korsanları borsaların büyük miktarlarda hesaplama yapmasını ve borsa fonların boşaltılmasını sağlayabiliyor. Veya alternatif olarak yüksek kâr için GasToken mint yapabiliyorlar. Bilinmeyenler için mint’leme yeni token oluşturma sürecini ifade eder.

Araştırmacılar, bu güvenlik açığının kötü niyetli saldırganların aracı hesaplarıyla etkileşimde bulunan kullanıcılara ekstra ücret yüklemesine de olanak sağlayabileceğini belirtiyor. Araştırmacılara göre güvenlik açığı yalnızca Ethereum işlemlerini başlatan borsaları (ve cüzdan adreslerini) etkiler, işleyenleri etkilemiyor. Bu, kullanıcılar tarafından başlatılan işlemleri işlemek için akıllı sözleşmeleri kullanan merkezi olmayan borsaların (DEX’ler) sorundan etkilenmediği anlamına geliyor.

Hata ilk olarak Ekim ayının sonunda keşfedildi. Araştırmacılar daha sonra sorunu GasToken’in geliştiricilerine ve sorundan etkilenebilecek bir dizi borsaya bildirdi. Araştırmacılar, kullanıcılarını korumak isteyen borsaların makul gas limiti uygulamalarını tavsiye ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner