Yükleniyor...

Brevan Howard, Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapma Kararı Aldı

20 milyar dolarlık varlık yönetimi şirketi Brevan Howard, Bloomberg'in haberine göre kripto para birimlerine yatırım yapmaya başlayacak.

brevan

20 milyar dolarlık varlık yönetimi şirketi Brevan Howard, Bloomberg’in haberine göre kripto para birimlerine yatırım yapmaya başlayacak.

Brevan Howard’ın ana hedge fonu olan Brevan Howard Master Fund’ın kripto para birimleri satın alacak. Hedge fonunun 5,6 milyar dolarlık para havuzunun yüzde 1,6’sına yatırım yapacağı bildirildi. Yatırım yapılacak tek kripto para Bitcoin (BTC) olmayacak.

Jersey merkezli şirketin, kripto para birimlerine yönelmesi, şaşırtıcı bir gelişme değil. Brevan Howard’ın kurucu ortağı Alan Howard, şu anda 1 milyar doların üzerinde Bitcoin ve Ethereum’a (ETH) sahip olan volatilite odaklı bir hedge fonu olan One River Asset Management’ın yatırımcıları arasında yer alıyor.

İngiliz milyarder, geçtiğimiz Mart ayında açıklanan, 25 milyon dolarlık A serisi kripto para sorumlusu Komainu’nun da finansman turuna liderlik etti. Ayrıca Howard, CoinShares’in de en büyük hissedarları arasında yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner