Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Devs, Berlin Yükseltmesinin Neden Olduğu Hatayı Giderdi

Açık Ethereum (ETH) istemci düğümleri, planlanan Berlin hard fork'undan kısa bir süre sonra blockchain ile senkronizasyonu durdurdu.

eth 5

Açık Ethereum (ETH) istemci düğümleri, planlanan Berlin hard fork’undan kısa bir süre sonra blockchain ile senkronizasyonu durdurdu.

Bugün, Ethereum blockchain ağı bir güncelleme aldı. Ancak kısa bir süre içerisinde bir şeylerin yanlış gitti fark edildi.

Berlin hard forkuna sadece 294 blok girildi, yazılım istemcilerinden biri olan Open Ethereum’da bir fikir birliği hatası oluştu ve düğümler blok zinciriyle senkronize olmadı. Yanı istemciyi çalıştıran herhangi biri, hata düzeltilene kadar blok zincirini kullanamadı. Sorun Etherscan’de dahi kesintiye yol açtı.

Geliştiricilere göre bu sorun şimdi düzeltildi. Sorun, henüz var olmayan ve gelecekte bir güncelleme için planlanan bir akıllı sözleşme işlemiyle ilgiliydi.

Open Ethereum yazılımı yazılım istemcilerinden farklı olarak tek bir işlemi fiyatlandırdı. Bunun, tüm bir bloğun Open Ethereum istemcisi (ancak diğerleri değil) tarafından reddedilmesine neden olan zincirleme bir etkiye sebep oldu ve blok zinciri senkronize olmadı. Sonuç olarak, BitStamp ve Coinbase gibi borsalar, Ethereum ağı üzerinden çalışan ETH ve ERC20 tokenlarının çekilmesini devre dışı bıraktı.

Go Ethereum’un geliştiricisi Marius Van Der Wijden’e göre, meydana gelen bu hata, güncelleme test edilirken ortaya çıkmayacak kadar yetersizdi.

Şimdi ise hatalar giderildi ve her şey yolunda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner