Yükleniyor...

Brexit Lideri de Bitcoin Savunucusu Oldu!

İngiliz Brexit Partisi lideri Nigel Farage, salgın sırasında insanların kripto paraya yatırım yapmasının "çok önemli" olduğunu söyledi.

nigel farage bitcoin

İngiliz Brexit Partisi lideri Nigel Farage, salgın sırasında insanların kripto paraya yatırım yapmasının “çok önemli” olduğunu söyledi.

Nigel Farage, hükümetler tarafından basılan “büyük miktarlarda paranın” insanları Bitcoin’e doğru ittiğini söyledi. İngiliz politikacı ve Brexit Partisi lideri, koronavirüs salgını sırasında kripto paraya girmenin “çok önemli” olduğunu ekledi. Farage ayrıca Bitcoin’i “nihai kilitlenme önleyici yatırım” olarak adlandırdı.

Herkesin Bahsettiği Bir Konu

İngiliz siyasetçi ve Brexit Partisi lideri Nigel Farage, 27 Kasım’da yayınlanan “Crypto Revolution” yazarı Sam Volkering ile yaptığı röportajda, “kripto para ve bunun ne anlama geldiği konusunda kafa yormanızın çok önemli olabileceğini” açıkladı. Farage, “Herkesin bahsettiği konu bu” dedi ve şunları söyledi:

“Ülkenin en fakirinden en zenginine kadar devam eden konuşmalardan biri kripto para birimi ile ilgili. Nedeni çok açık: Hükümetler, bu salgın aracılığıyla çok miktarda komik para yaratıyor, para birimlerini düşürüyor ve insanlar bunun paraları, yatırımları için ne anlama geldiğinden korkuyorlar.”

Farge daha önce Birleşik Krallık hükümetinin koronavirüs pandemisine verdiği tepkiden duyduğu memnuniyetsizliği dile getirmişti. Krizin başlangıcında Farage, “hepimizi bir salgından korumaya ekonomiye öncelik verilmesi gerektiğini” belirtti ve Boris Johnson’ın sürü bağışıklığı stratejisini eleştirdi.

İngiltere’de kilitlenmeler nihayet yürürlüğe girdiğinde, Farage, “tedavinin hastalıktan daha kötü olduğunu” iddia ederek fikrini değiştirdi.

Koronavirüs Ana İtici Güçlerden Oldu

Koronavirüs birçok finans uzmanına göre Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin mevcut fiyat rallisinin arkasındaki ana itici güçlerden birisi. Ekim ayında risk sermayesi şirketi Digital Currency Group’un ağ ve geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Casey Taylor, “2020 herkes için çalkantılı geçti, ancak kripto para endüstrisi için belirleyici bir fırsat olarak hatırlanacak” dedi.

Buna ek olarak, dünyanın dört bir yanındaki pek çok hükümet pandeminin etkisini finansal teşvik paketleri yoluyla yumuşatmak için eşi görülmemiş önlemler aldı. Temelde Farage’nin ifadesiyle çok fazla “komik para” basmaya başladı ve ulusal para birimlerini devalüasyon riskiyle karşı karşıya bıraktı. Bu nedenle, belki de Farage’ın bu duygularının sonunda “Bitcoin”e geçmesine yol açması şaşırtıcı değildir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner