Yükleniyor...

Brezilya Borsası, Latin Amerika’daki İlk Bitcoin (BTC) ETF’ini Listeledi

Blockchain yatırım firması QR Capital’in Bitcoin (BTC) ETF’i bugün itibariyle Brezilya Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmeye başladı.

brezilya

Blockchain yatırım firması QR Capital’in Bitcoin (BTC) ETF’i bugün itibariyle Brezilya Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladı.

Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Mart ayında QR Capital’in Bitcoin ETF’ini QBTC11 kodu altında Sao Paulo merkezli B3 borsasında işlem görmesi için onaylamıştı.

Firma gerçekleştirdiği açıklamada, müşterilerinin Bitcoin ETF’inin özel anahtarlarıyla ilgili endişe etmesine gerek kalmadan güvenle saklanacağını ve yatırım yapabileceğini ifade etti.

Tarihi An

QR Capital CEO’su Fernando Carvalho yaptığı açıklamada, Bitcoin’in borsaya girişinin hem geleneksel finans piyasası açısından hem de kripto para piyasası açısından tarihi bir an olduğunu belirtti.

Daha önce Kanada’da da Bitcoin ETF’i onaylanmıştı. ABD’de ise SEC, hala kesin bir karar varabilmiş değil. Düzenleyici şu sıralar Bitcoin ETF tekliflerini ertelemekle meşgul.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner