Yükleniyor...

Brezilya Senato Komitesi, Kripto Regülasyonlarını Onayladı

Senatör Flávio Arns tarafından sunulan düzenlemeler, Senato genel kurulunda da onaylanacak ve burada da onaylanması halinde Brezilya Temsilciler Meclisi'ne gidecek.

senate

Senatör Flávio Arns tarafından sunulan düzenlemeler, Senato genel kurulunda da onaylanacak ve burada da onaylanması halinde Brezilya Temsilciler Meclisi’ne gidecek.

Brezilya Senatosu’nun ekonomik işler komitesi, kripto düzenlemelerini içeren bir yasaya onay verdi.

Senatör Flávio Arns tarafından sunulan tasarının Senato Genel Kurulu tarafından onaylanması halinde, Brezilya Temsilciler Meclisi tarafından oylanması gerekiyor. Yürütme organının tasarıyı veto etme hakkı da bulunuyor.

Arns tarafından sunulan yasa tasarısı, kripto şirketlerinin Brezilya finansal sistemine yönelik ihlal yapması durumunda cezai sorumluluğa tabi olmasını sağlayan “sanal hizmet sağlayıcılar” etiketini içeriyor.

Tasarıyla birlikte ayrıca Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun ICO’lar haricinde kripto ekosistemini denetlemesinin önüne geçiyor.

Tasarı onaylandığı takdirde yürütme organı, kripto şirketlerine faaliyet gösterme yetkisi verecek. Bununla birlikte kripto firmaları da kara para aklamadan şüphelenilen işlemleri Brezilya Finansal Faaliyetler Kontrol Konseyi’ne bildirmek zorunda kalacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner