Yükleniyor...

Brezilyalı Süpermarket Zinciri Kripto Para ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı

Rio de Janeiro'da bulunan Brezilya süpermarket zinciri olan Oásis Supermercados, kısa bir süre önce çalışanlarını da eğittikten sonra kripto para ile ödeme kabul etmeye başladı.

Süpermarket Kripto Para ile Ödeme

Rio de Janeiro’da bulunan Brezilya süpermarket zinciri olan Oásis Supermercados, kısa bir süre önce çalışanlarını da eğittikten sonra kripto para ile ödeme kabul etmeye başladı.

Yerel haber platformu Portal do Bitcoin’in haberine göre, Rio de Janeiro’daki süpermarket zincirinin müdürü Douglas Andrade müşterilerin artık ödemelerini Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin ile de yapabileceklerini söylüyor.

Andrade, kardeşi Thiago’nın kripto para ödemelerini kabul etmekle ilgili bir video gördüğünü ve videoyu kendisiyle paylaştığını aktarıyor. Videonun ilgisini çekmesi üzerine Oásis Supermercados’da kripto para ile ödeme kabul etmeye başladıklarını belirtiyor.

Firmanın yıllık cirosu 6.5 milyon dolar ve 90 çalışanı bulunuyor. Bu çalışanların 20 tanesi ise kasiyer olarak görev yapıyor. Andrade, kripto para birimi ödemelerini kabul etmek için kasiyerlerin nasıl eğitildiğini ise şu şekilde açıklıyor:

Bu gerçekten çok kolay. Kredi kartıyla ödeme yapmak gibi. Müşteri hangi kripto para ile ödeme yapmak istediğini söylüyor. Sistemden tutar ve kripto para birimi seçiliyor. Ardından müşterinin sadece QR kodunu telefonu ile taratması isteniyor. Ve ödeme gerçekleşiyor.

Süpermarket zinciri, kripto para ile ödemeleri ödeme istemcisi olan CoinWISE aracılığıyla kabul ediyor.

Tüm bunlarla birlikte insanların kripto para ile ödeme yapmaya pek istekli olmadığı görülüyor. Yerel haber platformuna göre, ödeme sisteminin yakın zamanda yürürlüğe girmesinden bu yana heniz kripto para ile ödeme yapan müşteri yok. Ancak Andrade, son derece umutlu. Yavaş yavaş haber olmalarıyla insanların kripto para ile ödeme yapmaya başlayacaklarını söylüyor. Bunun yanısıra Andrade, NANO başta olmak üzere daha fazla kripto para birimini kabul etmeleri gerektiği görüşünde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner