Yükleniyor...

Brezilya’nın Köklü Kulübü, Bitcoin (BTC) ve Shiba Inu (SHIB) Ödemelerini Kabul Ediyor

Brezilya'nın en büyük kulüplerinden Sao Paulo'nun taraftarları, Bitcoin (BTC) ve Shiba Inu (SHIB) ile maç bileti satın alabilecek.

sao

Brezilya’nın en büyük kulüplerinden Sao Paulo’nun taraftarları, Bitcoin (BTC) ve Shiba Inu (SHIB) ile maç bileti satın alabilecek.

Sao Paulo, kripto para ile maç bileti satın alınmasına izin veren ilk Brezilya takımı oldu.

Brezilya liginde 22 kere ipi göğüsleyen Sao Paulo, birkaç ay önce de kripto para borsası Bitso ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı.

Bitso, taraftarların maç biletlerini BTC, SHIB ve diğer dijital varlıklar ile almaları için kulübe yardımcı olacak. Bu girişim, Brezilya futbolu için bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Bu özellikten ilk yararlanan isim Fabio Gloeden Brum isimli bir taraftar oldu. Maç biletini Bitcoin olarak satın almayı tercih eden taraftara, anı olarak NFT hediye edildi.

Kripto para borsası Bitso’nun bu ilk ortaklığı değil. Borsa daha önce de Meksika’nın önde gelen takımlarından Tigres ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner