Yükleniyor...

DATA Coin Nedir? Streamr (DATA) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda DATA coin nedir, kripto para birimi Streamr (DATA) nedir, DATA coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

Streamr DATA

Bu yazımızda DATA coin nedir, kripto para birimi Streamr (DATA) nedir, DATA coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. İşte DATA coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

DATA tokeni tarafından desteklenen Streamr, eşler arası merkeziyetsiz bir veri depolama ağı ve gerçek zamanlı veri akışlarını kolaylaştıran veri pazarıdır. Kullanıcılar, Streamr Marketplace’i kullanarak çeşitli yeni uygulamalar için kullanılabilecek değerli verileri alıp satabilir. Veri tokenizasyonu, blockchain endüstrisinde popüler bir trend haline geldi. Yeni veri ekonomisi, kullanıcılara verilerinin kontrolünü veren eşitlikçi, gizlilik merkezli bir web oluşturmaya yardımcı oluyor. Ayrıca, Streamr Veri Fonu ve Swash ve Tracey gibi Streamr Veri Birlikleri sayesinde Streamr, merkeziyetsizveri ürünleri ve heyecan verici yeni merkezi olmayan veri projelerini başlatmaya yardımcı olan hibeler sağlar.

DATA Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 DATA Coin 2.03 TL TL’den işlem görüyor. DATA Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 0.73% değişim gösterdi. DATA Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 7,795,432 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 48,368,627 $ dolar seviyesinde.

DATA Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 DATA Coin 0.063071 $ dolardan işlem görüyor.

Streamr (DATA) Coin Nedir?

Ethereum üzerine kurulu Streamr, gerçek zamanlı veri akışları için merkeziyetsiz küresel bir eşler arası ağdır. Yeni veri ekonomisine açılan bir kapı olarak Streamr, kullanıcı gizliliğini koruyan ve “Veri Birlikleri” olarak bilinen ölçeklenebilir kitle kaynaklı veri kümelerini kolaylaştıran etik veri paylaşım modelleri sağlar.

Veri Birlikleri, özel altyapıya ihtiyaç duymadan verilerin değerini kullanır. Streamr Marketplace’te satılan bu kitle kaynaklı veri kümeleri, mikro ödemeler kullanarak veri sağlayıcılarını teşvik eder ve sorunsuz veri akışına ve kapsamlı analitiklere olanak tanır.

Ayrıca Streamr, verileri paylaştıkları için ödüllendirerek kullanıcıları güçlendirecek şekilde veriden para kazanmayı teşvik eder. Streamr node’leri, ağa değerli veriler sağlayarak yerel DATA tokenlerini kazanır. Ayrıca, Streamr, aksi takdirde derlenmesi ve erişilmesi zor olacak veri kümelerinin oluşturulmasını teşvik etmek için kitle kaynak kullanımını kullanır. Bu, yayıncılar ve aboneler arasında mesajlaşma için bir çerçeve görevi gören bir mimari tasarım kalıbı olan Yayınla/Abone Ol kalıbı (pub/sub) kullanılarak elde edilir.

Tüm Streamr verilerine, son derece sağlam ve ölçeklenebilir bir tak ve çalıştır gerçek zamanlı veri ağı aracılığıyla erişilebilir. Ayrıca veriler, 400 ms’nin altında binlerce kullanıcıya şifrelenmiş veri sağlayan sınırsız bir ağa bağlanabilir. Bu, üçüncü taraf aracılara ihtiyaç duymadan mümkün olur. Ayrıca, Streamr tarafından sağlanan merkeziyetsiz veriler, yalnızca beş satır kodla mevcut sistemlere kolayca entegre edilebilir.

Merkeziyetsiz Veri Depolama ve Veri Tokenizasyonu

Merkeziyetsiz blok zinciri tabanlı uygulamalar için kullanım durumları giderek daha çeşitli hale geliyor. Son aylardaki en popüler kullanım örneklerinden biri, merkeziyetsiz veri depolama ve veri tokenizasyonudur.

Blog Streamr Veri Grafiği

Bu projeler, web’i demokratikleştirmeyi, kullanıcılara kendi verilerinin ve bunların nasıl kullanıldığının kontrolünü sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca, merkeziyetsiz veri depolama ve veri tokenizasyonu, yedek bant genişliği veya sabit disk alanı olan herkes için kripto ile pasif bir gelir elde etmek için harika bir yoldur! Bu, çeşitli sektörlerde merkeziyetsiz veri pazarlarına ve veri hizmeti sağlayıcılarına yönelik artan talep sayesindedir.

Merkeziyetsiz veri depolama ve veri tokenizasyonu, merkezi veri silolarını yıkıyor. Bu, kurcalamaya dayanıklı, şeffaf ve güvenli veri kümeleri oluşturmak için blok zinciri teknolojisi kullanılarak elde edilir. Ayrıca, bu veriler tek bir varlık veya küçük bir kötü aktör grubu tarafından bozulamaz.

Doğru, güvenilir veri sağlamak için bir node ağını teşvik ederek, merkeziyetsiz veri depolama ve veri tokenizasyonu birçok endüstri için temel araçlar haline geldi. Bu teknoloji, Yapay Zeka (AI) uygulayıcıları, işletmeler ve tedarik zinciri yönetiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Gelecekte, kullanıcıya ait, merkeziyetsiz bir web ve veri ekonomisine doğru ilerlerken bu eğilimin devam etmesini bekleyebiliriz.

Streamr DATA

DATA Coin Nedir?

Yerel ERC-20 DATA tokeni, Streamr platformu genelinde yerleşimler ve node teşviki için kullanılır. Ayrıca, DATA tokeni, veri kümelerini satın almak için Streamr Marketplace’te kullanılabilir.

Blog Streamr DATA Token Grafiği

Streamr, Ethereum blok zincirindeki veri izinlerini ve ödemeleri güvence altına almak için akıllı sözleşmeler kullanır. Ayrıca, DATA tokeni, veri sağlayıcı gruplarını mikro ödemelerle ödüllendirmek için kullanılabilir.

DATA tokeni Binance, Bancor ve Uniswap dahil olmak üzere birçok büyük borsada mevcuttur. CoinGecko’ya göre, DATA tokeni, yazım sırasında toplam 987.154.514 token arzından 697.152.733 dolaşımdaki token arzı ile yaklaşık 0.08 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, veriler giderek daha değerli bir meta haline geliyor. Bu nedenle, veri ekonomisine hizmet etmek için DATA tokeni gibi daha fazla tokenin ortaya çıktığını görebiliriz.

Streamr Core

Streamr Core, Streamr tarafından oluşturulan ve desteklenen açık kaynaklı uygulamalar topluluğudur. Bu uygulamalar, kullanıcıların gerçek zamanlı veri akışları ve diğer veri ürünleri oluşturmanın yanı sıra gerçek zamanlı verileri oluşturmasına, işlemesine, analiz etmesine ve satmasına olanak tanır. Bu değerli veriler daha sonra Streamr Marketplace aracılığıyla alınıp satılabilir.

Streamr Marketplace

Streamr Marketplace, kullanıcıların Streamr ağından değerli verilere erişim satın alıp satabilecekleri açık kaynaklı bir eşler arası platformdur. Ayrıca, Streamr Marketplace, değerli veri üreticilerinin veri kümelerinden para kazanmalarını sağlar.

Streamr (DATA) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Streamr, yeni veri ekonomisinin ön saflarında yer alan birkaç blok zinciri tabanlı projeden biridir. Streamr, veri silolarını yıkarak ve kullanıcılara güvenilir, doğrulanabilir verilere erişim sağlayarak, kullanıcıların oluşturdukları verilerin kontrolünü kullanıcılara vererek verilerin demokratikleşmesine yardımcı oluyor.

Ayrıca, Streamr, dünya çapındaki işletmelerin ve bireylerin finansal özgürlüğe kavuşmalarına yardımcı olmak için kullanılıyor. Streamr, Swash ve Tracey gibi yaşamları değiştirebilecek ve küresel yoksullukla mücadeleye yardımcı olabilecek finansal araçlara ve veri hizmetlerine erişim sağlıyor. Bu nedenle veri ekonomisi alanında öncü blok zincirlerinden birisi olma yolunda ileliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner