Yükleniyor...

Bridge Oracle (BRG) Nedir?

Bridge Oracle, Tron ağını ölçeklendirilebilir kılmak ve daha yüksek hızlı bir noktaya taşımak için geliştirilmiş merkeziyetsiz bir blokzincir ağıdır.

bridge oracle

Bridge Oracle, Tron ağını ölçeklendirilebilir kılmak ve daha yüksek hızlı bir noktaya taşımak için geliştirilmiş merkeziyetsiz bir blokzincir ağıdır. Ağın yerel kripto para birimi ise Chainlink’in alternatifi olarak görülen BRG token’dır.

Bridge Oracle Nedir?

Bridge Oracle’ın sistemi, blokzinciri tabanlı DeFi platformları ve merkezi olmayan uygulamalar için tüm Oracle hizmetlerini sağlayan BNB Chain ağına dayalı bir genel Oracle teknolojisidir.

Bridge Oracle sisteminde çeşitli servis türleri vardır. Belirli bir hizmet türünü kullanmak için, sahibinin gereksinimlerine göre kullanıcının akıllı sözleşmesine uygun bir API sözleşmesi aktarılmalıdır. Dolayısıyla, Bridge ekosisteminde her birinin özel bir işlevi olan çeşitli API sözleşmeleri vardır. Çeşitli API sözleşmeleri şunları içerir:

Genel API sözleşmesi: Verilerin geçerliliğinin veya verilerin geçerliliğini kanıtlamanın kullanıcı için o kadar önemli olmadığı dış verilerden kaynaklanan gereksinimleri basitçe ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Elbette bu yöntemde yakın gelecekte verilerin geçerliliğinin kanıtını çözmek için çeşitli türden kanıtlar sağlanacaktır.

BRG token için veri satmaya gönüllü olan her şirket veya kuruluşa özel kurumsal API sözleşmeleri: Kamuya açık olarak yayınlanmayan ve paylaşılmayan özel ve özel verilere sahip olan kurumsal şirketler ve kuruluşlar için Enterprise API sözleşmesi sağlanmıştır. Bu şirketler ve kuruluşlar, Bridge sistemini kullanarak bu tür verileri satabilir ve bu tür verilere ihtiyaç duyan kullanıcılar, o şirketin özel API sözleşmesini içe aktarabilir. Bu API sözleşmesi, kullanıcıların isteklerini, şirketin özel kehanet veri taşıyıcılarının doğrudan kullanıcıların sözleşmelerini izleyip yanıtladığı ve özel olarak sözleşmelerine özel olarak ayrılmış verileri enjekte ettiği söz konusu şirketin sözleşmesine yönlendirir. Şirketler ve kuruluşlar, özel bilgilerini kullanıcıların akıllı sözleşmeleri tarafından ödenen BRG belirteci ile değiştirebilir. Aslında kurumsal kuruluşlar, Bridge kullanıcılarına veri satarak para kazanabilir. Bu, Bridge Oracle’ın iş planlarından biridir. İş planları teknik incelemede tartışılmaktadır.

Merkezi olmayan API sözleşmesi: Tamamen merkezi olmayan bir platform uygulaması gereken kullanıcılar için hazırlanmıştır. Bu nedenle, merkezi olmayan bir Oracle sistemi kullanarak harici verileri de almaları gerekir. Bu tür bir altyapının geliştirilmesi gelecek planlarımız arasında olduğundan, böyle bir sistemin tasarlanmasına ilişkin ayrıntılar gelecekte bildirilecektir.

Yukarıdaki sözleşmelerin her birini kullanmanın kullanıcının gereksinimlerine bağlı olduğuna dikkat edilmelidir.

bridge oracle 2

BRG Token Nedir?

BRG token, Tron blokzincir ağında yer alan DeFi merkeziyetsiz finans uygulamalarında oracle hizmetini sunan Bridge Oracle’ın kripto para birimidir. Bu sebeple merkeziyetsiz finansal işlemlerde tercih edilebilir. API sözleşmeler yoluyla kullanılabilen oracle sisteminde ödemeler BRG ile yapılır. BRG aynı zamanda DeFi protokollerinden yararlanırken daha güvenli bir işlem yapabilmek için kullanılan bir ödeme aracıdır.

BRG token güncel fiyatı şu şekildedir:

bridge-oracle

Bridge Oracle (BRG)

0.000545 $

BRG Token Nasıl Alınır?

BRG token almak için aşağıdaki adımlar izlenmelidir:

 • Bridge Oracle almak için öncelikle bu token’ın listelendiği borsaları bilmek gerekir.
 • Token’ın yer aldığı borsalardan birinde hesap oluşturulmalıdır.
 • Hesaba giriş yaptıktan sonra token alımı için cüzdana bakiye yüklenmelidir.
 • Bakiye yüklemesi kredi veya banka kartıyla yapılabileceği gibi, banka havalesi yoluyla da gerçekleştirebilir.
 • Cüzdana yüklenen para ile istenilen miktarda BRG token alımı yapılabilir.
 • Satın alınan token’lar soğuk veya sıcak cüzdanlarda muhafaza edilebilir.

Bridge Oracle Token Avantajları ve Dezavantajları

Bridge Oracle kullanıcıları için bazı avantajlar taşır. Fakat avantajların yanı sıra protokolün birtakım dezavantajları da mevcuttur. Bu protokol özellikle pasif gelir getirmesi bakımından dikkat çekmektedir. Öte yandan saldırı riskine de açık olması olumsuzlukları arasında yer alır.

BRG token avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Pasif Gelir: Bridge Oracle (BRG) sahipleri cüzdanlarında kripto para kilitleme yani staking yöntemi üzerinden yeni kripto para birimi kazanırlar. Alım-satım harici bir kazanç alnı mevcuttur.
 • Faiz Kazancı: Bridge Oracle (BRG) sahipleri, ağda yer alan ve kripto para borcu almak isteyenlere kredi verirler. Bunların geri ödemesini ise faizli şekilde alırlar.
 • Hız ve düşük Masraf: Bridge Oracle (BRG) takas edilebilir ve kripto para cüzdanları arasında sınır ötesine dahi gönderilebilir. İşlemlerde ödenen masraflar bankacılık hizmet işlemleri ücretlerinden düşüktür.

BRG token dezavantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Küresel Kripto Borsalarında İşlem Yapamama: BRG token, Binance, Coinbase, Huobi Global gibi işlem hacmi en geniş olan ve küresel olan kripto para borsalarında işlemde değildir. Tercih edilen her hesap üzerinden onunla işleme girilemez.
 • Saldırı Riski: BRG token sanal cüzdanda muhafaza edilirken çevrimiçi koşullarda, ağda oluşabilecek saldırıların riski altındadır. Donanım cüzdanlarda çevrimdışı saklandığında risk ortadan kalkar.
bridge oracle 1

Bridge Oracle Hangi Borsalarda?

BRG token popüler kripto para borsaları rasında yer alan Binance, Huobi, Gate.io gibi borsalarda listelenmemektedir. Token almadan önce ilgili borsaları bilmek gerekir. Bridge Oracle token yer alan borsalar aşağıdaki gibidir:

 • PancakeSwap (V2)
 • ProBit Global
 • LBank
 • CoinEx
 • Biswap
 • BitMart
 • DigiFinex
 • HitBTC
 • XT.COM
 • BKEX
 • CoinW

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner