Yükleniyor...

OpenSea Airdrop Dedikoduları! OpenSea Airdrop’una Nasıl Katılınır?

OpenSea Airdrop söylentileri geçtiğimiz haftalarda gündem olan Blur Airdrop'unun ardından yayılmaya başladı.

opensea airdrop

OpenSea Airdrop söylentileri geçtiğimiz haftalarda gündem olan Blur Airdrop’unun ardından yayılmaya başladı. Popüler NFT pazarı OpenSea’nin de rakibi Blur’un ardından kendi token’ının çıkarıp çıkarmayacağı merak edilirken, airdrop dedikoduları kullanıcıları harekete geçirdi. Peki, olası bir durumda OpenSea airdrop’una nasıl katılınır?

OpenSea Airdrop mu Geliyor?

Yeni bir NFT pazarı olan Blur, geçtiğimiz haftalarda kendi token’ını çıkardı. Blur token airdrop’u da kullanıcılar tarafından en az pazarın kendisi kadar yoğun ilgi ile karşılandı.

Ekim 2022’de faaliyete geçen platform, NFT pazarında giderek daha rekabetçi bir hale geldi. Öyle ki güncel verilere göre; Ocak ayında hacim bakımından üçüncü en büyük NFT pazarı oldu. Kullanıcılar tarafından bir süredir beklenen son Blur AirDrop’u da 14 Şubat Salı günü gerçekleşti.

Hal böyle olunca gözler OpenSea’ye çevrildi. Tabiri caizse “tahtı sallanan” popüler NFT pazarının Blur karşısındaki hamlesi ve önümüzdeki süreçte ne gibi bir strateji uygulayacağı merak konusu oldu. Bazı kullanıcılar OpenSea’nin de tıpkı Blur gibi kendi token’ını çıkaracağı yönünde iddialar ortaya attı. Hatta OpenSea AirDrop’u için şimdiden hazırlık yapanlar da mevcut.

opensea airdrop

OpenSea Airdrop’una Nasıl Katılınır?

Kısa bir süre önce OpenSea cephesinden yapılan açıklama, olası bir airdrop’a dair umutları arttırdı. OpenSea resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“En sadık kullanıcılarımızı ödüllendirmenin yollarını ararken bizi takipte kalın.”

Blur’un işlem hacmi ve kullanıcı sayısı son dönemde ciddi şekilde arttı. Bunun yanı sıra 15 Şubat tarihinde yayınladığı blog yazısında içerik üreticilerini OpenSea platformunu boykot etmeye çağırdı.

Öte yandan Blur rekabette vites artırınca OpenSea cephesinden hamle gecikmedi. 17 Şubat’ta platform tarafından yapılan açıklamada, yüzde 2,5 oranında alınan pazar yeri komisyonunun sınırlı bir süreliğine kaldırıldığı belirtildi. Ayrıca zincir üstü uygulama yöntemini kullanmayan eski ve yeni NFT koleksiyonları için de en az yüzde 0,5 yaratıcı telif ücreti talep edecek. Ancak satıcılar isterlerse daha yüksek bir oranda yaratıcı telif ücreti ödeyebilecek.

Açıklamada şu ifadeler de yer aldı:

“NFT ekosisteminde büyük bir değişim yaşandı. Ekim ayında, kayda değer bir hacmin ve kullanıcılarımızın, içerik oluşturucu kazançlarını tam olarak uygulamayan NFT pazarlarına geçiş yaptığını fark ettik. Bugün, elimizden gelenin en iyisini yapmamıza rağmen bu geçiş dramatik bir şekilde hızlandı.”

open

OpenSea airdrop çıkarıp çıkarmayacağı konusundaki iddialar için henüz net bir resmi açıklama yapmadı. Ancak airdrop gerçekleşmesi durumunda hazırlıklı olmak isteyen platform kullanıcıları için bir yol haritası çizilebilir.

Blur, airdrop için bazı kriterleri baz alarak işlem yapmıştı. Airdrop alma şartları arasında ise son 3 ay içerisinde herhangi bir pazar yerinde NFT alım satımı yapmış olmak, Care Packages sahibi olmak veya platform üzerinde herhangi bir koleksiyon oluşturmak yer almıştı. Buna göre, olası bir durumda OpenSea airdrop katılma şartları şu şekilde sıralanabilir:

  • Platform üzerinde kayıtlı bir hesabınız olması.
  • OpenSea üzerinden NFT alım satımı yapmış olmak.
  • OpenSea üzerinden transfer yapmış olmak.
  • OpenSea’de NFT koleksiyonu oluşturmak.
  • Platforma özel paketlerin sahibi olmak.
  • OpenSea üzerinde farklı ağlardan işlem yapmış olmak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner