Yükleniyor...

Britanyalı Gençlerin %45’i İlk Yatırımını Bitcoin (BTC) ve Dogecoin’e (DOGE) Yapıyor

Genç Britanyalıların %45'i, hayatlarındaki ilk yatırım seçeneği olarak kripto para piyasasını tercih ediyor.

londra

Genç Britanyalıların %45’i, hayatlarındaki ilk yatırım seçeneği olarak kripto para piyasasını tercih ediyor.

18 ila 29 yaşları arasındaki Birleşik Krallık sakinlerinin yaklaşık yarısı, ilk yatırımlarının dijital varlıklara olduğunu açıkladı. Bununla birlikte gençlerin %50’sinden fazlası kripto para satın almak için borç para aldı.

Britanyalı Gençler Kripto Paraya Yöneliyor

Opinium tarafından yatırım platformu Interactive Investor için yakın zamanda yapılan bir anket, Birleşik Krallık’taki 18-29 yaşındakilerin %45’inin hayatlarında ilk kez yatırım olarak kripto piyasasını tercih ettiğini ortaya koydu.

Bitcoin (BTC) tüm dijital varlıkları içerisinde gençler arasında en popüler para konumunda. Kripto para yatırımı yapanların %20’sinden fazlasının Bitcoin’e yatırım yaptığı ifade ediliyor. Dogecoin (DOGE) de Bitcoin ile birlikte en çok tercih edilen kripto paralar arasında yer alıyor.

Katılımcıların %56’sı daha fazla Bitcoin alabilmek için borç aldıklarını da söylüyor. Katılımcıların %23’ü dijital varlığa yatırım yapmak için kredi kartı kullanırken, %17’si öğrenci kredisi diğer %16’lık kısım ise farklı kredi türlerini tercih ettiler.

Interactive Investor’da kişisel finans kampanyacısı olan Myron Jobson, bu yüzdeyi üzücü olarak nitelendirdi:

“Yatırım yapmak için kredi kartı, öğrenci kredisi ve diğer borç türlerini kullanması, endişe verici bir eğilim”

Jobson, alınan bu borçların gençlerin kredi puanlarına zarar verebileceğini ve bu nedenle ilerleyen yaşamlarında finansal engellerle karşılaşabilecekleri konusunda uyarıda bulundu.

Katılımcıların %20’si birikimlerini 10 yıllık bir süre boyunca nakit olarak tutacaklarını açıkladı. Kripto %16 ile ikinci sırada yer alırken, hisselere yapılan yatırım %14 ile üçüncü sırada yer aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner