Yükleniyor...

Axie Infinity (AXS) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Axie Infinity'nin AXS tokenı son 24 saat içerisinde %30'un üzerinde yükseldi ve yeni bir ATH seviyesi belirledi.

axie

Axie Infinity’nin AXS tokenı son 24 saat içerisinde %30’un üzerinde yükseldi ve yeni bir ATH seviyesi belirledi.

Axie Infinity, aynı zamanda Windows, Mac, iOS ve Android’de oyuncuların ‘Axies’ adı verilen sevimli küçük tokenize canavarları yetiştirdiği, eğittiği ve savaştığı Pokémon’dan ilham alan bir açık dünya oyunudur.

Oyun Haziran ayının sonuna doğru popülerliğini önemli ölçüde arttırdı ve şu anda 250.000’den fazla günlük aktif oyuncuya sahip durumda. Şimdiye kadar satılan en pahalı Axie 300 Ethereum’a satıldı. Bu da yaklaşık 633.000 dolarlık bir rakama işaret ediyor.

Oyunu oynamak için giriş yapmanın ne denli zor olduğu düşünüldüğünde, oyunun başarısı dikkat çekicidir. Bir Axie eğitmeni olmanın ilk adımı, üç Axie NFT satın almaktır. Axie pazarındaki en ucuz yaratık 0.1014 ETH’dir. Bu da yaklaşık 215 dolar civarında bir miktara denk gelir.

AXS yönetişim tokenı, geçtiğimiz yılın Kasım ayında Binance üzerinde yapılan bir satışla piyasaya sürüldü.

Bugün yaşanan artık, oyun tokenları için çalkantılı bir haftanın ardından geldi. The Sandxbox’un SAND tokenı son 24 saatte %22.5 oranında artarak 0,512978 dolara yükselirken, Decentraland’ın MANA tokenı da %17.3’lük bir artışla 0,775662 dolar seviyesinde yer aldı.

AXS, 19.63 dolarlık ATH seciyesinden sonra bir miktar düşüş yaşadı. Varlık Coingecko verilerine göre 18,37 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner