Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) %50 Düşüşünü Doğru Bilen Kripto Para Analistinden Korkutan Tahmin

Bitcoin'in (BTC) %50'lik düşününü tahmin eden Guggenheim Partners'ın kurucusu Scott Minerd, kripto para piyasasının geçen yılki parabolik yükselişi göz önüne alındığında Bitcoin (BTC) düzeltmesinin bitmeyebileceğini öne sürdü.

btc dusus 1

Bitcoin’in (BTC) %50’lik düşününü tahmin eden Guggenheim Partners’ın kurucusu Scott Minerd, kripto para piyasasının geçen yılki parabolik yükselişi göz önüne alındığında Bitcoin (BTC) düzeltmesinin bitmeyebileceğini öne sürdü.

“Bitcoin ve diğer kripto para birimleri açıkça parabolik hale geldi ve parabolik piyasaların sürdürülmesi imkansız. Yani normal bir düzeltme veya satış %40-50 olacaktır.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Minerd’in tahmini doğru çıktı ve en iyi kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 65.000 dolardan %50’nin üzerinde düşüş yaşadı. Analiste göre Bitcoin hala düşme riski altında:

“Ancak kripto para tarihine baktığımızda ve nerede olduğumuza baktığımızda, gerçekten bunun muhtemelen bir çöküş olduğuna inanıyorum. Ve bilirsiniz, bir çöküş %70 ila %80 arasında bir düşüş olacağı anlamına gelir, ki bu da 10.000 ila 15.000 dolar arasında bir rakam diyelim.”

10.000 ila 15.000 dolar aralığına bir düşüş, Bitcoin’in şu anki 33.500 dolarlık fiyatından %55-%70 daha düzeltme olacağı anlamına geliyor. Nisan ayında CIO, Bitcoin’in %50 düşeceğini doğru bir şekilde tahmin etmişti. Bununla birlikte, kripto piyasalarındaki düşüş hissine rağmen Minerd, gelecekte Bitcoin için 400.000 ila 600.000 dolar fiyat öngörerek uzun vadeli bir boğa olmaya devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x