Yükleniyor...

Britanyalıların %55’i, Bitcoin Yasağının Dünyayı Daha Yeşil Bir Hale Getireceğine İnanmıyor

Yakın tarihli bir YouGov anketine göre, Britanyalıların %55’i Bitcoin yasağının dünyayı daha yeşil bir hale getireceğine inanmıyor.

britanyalilarin 55i bitcoin yasaginin dunyayi daha yesil bir hale getirecegine inanmiyor

Yakın tarihli bir YouGov anketine göre, Britanyalıların %55’i Bitcoin yasağının dünyayı daha yeşil bir hale getireceğine inanmıyor.

Bir YouGov anketi, Birleşik Krallık vatandaşlarının yarısından fazlasının Bitcoin’i yasaklamanın iklim değişikliği ile mücadelede etkili bir önlem olmayacağını düşündüğünü ortaya koydu.

Geçtiğimiz aylarda büyük bir FUD haline getirilen Bitcoin’in enerji krizi, Bitcoin’de büyük bir düşüşe neden olmuştu. O dönemde Bitcoin madenciliğinin enerji tüketimi büyük bir sorun olarak lanse edilmiş ve birçok çevrede destek görmüştü. Argümanlar ise Bitcoin’in bazı ülkelerin (Filipinler gibi) yıllık elektrik tüketiminden bile daha fazla tüketim yaptığı gibi bazı verilerin etrafında şekillendi. Tüm bu karmaşanın ardından yapılan bir anket, Britanyalıların %55’inin bu görüşe katılmadığını ortaya koydu.

Veriler farklı yaş grupları içinde değişkenlik gösterdi. 24 yaşın altındakilerin yalnızca %21’i bir Bitcoin yasağını desteklerken, 65 yaş üzeri katılımcıların %65’i bu fikre katıldı. Diğer taraftan erkek katılımcıların bu tür bir yasağa karşı çıkma olasılığı daha yüksek olarak kaydedildi.

Kanada Madenciliği Isınmak İçin Kullanacak

Ancak Bitcoin madenciliğinin salt bir israf olarak değerlendirilmesi doğru olmayabilir. Geçtiğimiz günlerde aktardığımız üzere, Bir Kanada şehri olan Kuzey Vancouver’ın yetkilileri, Bitcoin madenciliği ile salınan enerjiyi konut ve ticari binaları ısıtmak için kullanmaya karar verdiğini açıkladı. 

Girişimin 2022’de hayata geçmesi planlanıyor. Eğer Kuzey Vancouver bunu başarırsa, Bitcoin madenciliğini bu şekilde kullanan ilk şehir olacak. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner