Yükleniyor...

Beyzbol Efsanesi Willie Mays, Doğum Gününü Kutlamak İçin İlk NFT’sini Yayınladı

Beyzbol Efsanesi Willie Mays, 90 yaşına girerken Costacos ile “The Making of a Giant” isimli NFT Koleksiyonunu yayınladı.

Willie Mays NFT

Beyzbol Efsanesi Willie Mays, 90 yaşına girerken Costacos ile “The Making of a Giant” isimli NFT Koleksiyonunu yayınladı.

NFT, “The Making of a Giant”, Mays’in 90. doğum gününü kutlamak için 24 Ekim’de yayınlandı. NFT platformu Nifty Gateway, beyzbol efsanesinin koleksiyonuna ev sahipliği yaptı.

Koleksiyon, Negro American League’de oynadığı andan 1951’de New York Giants ile Yılın Çaylağı unvanını kazandığı zamana kadar Mays’in hayatından ve kariyerinden anları içeriyor.

Pop kültür sanatçısı John Costacos tarafından kurulan Costacos Koleksiyonu, NFT’ler oluşturmak için sporcularla ortaklık kurar.

Willie Mays, Genç Beyzbolcuları Desteklemek İçin NFT Yayınladı

Baseball Hall of Famer ve eski Giants takımı dış saha oyuncusu Mays, NFT dünyasına atladı.

Mays, satıştan elde edilen tüm geliri Alabama’da gençler için bir beyzbol akademisi kurarak Say Hey Vakfı’na bağışlayacağını açıkladı. Toplanan para, Mays’in Birmingham Black Barons için oynadığı Birmingham, Alabama’daki tarihi Rickwood Field’ın restorasyonuna da gidecek.

Mays basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Beni destekleyen, bana yeni şeyler öğreten ve yolumu bulmama yardım eden insanları asla unutmadım. Her çocuğun benim sahip olduğum şansa sahip olmasını istiyorum ve memleketimden başlayarak bunu yapmanın bir yolunu bulduğumu düşünüyorum. Rickwood, profesyonel basketbolcuları gördüğüm ilk yerdi ve bu çocukların bu oyunu öğrenmelerini benim gibi ilham almalarını istiyorum.”

The Making of a Giant

The Making of a Giant, Mays’in geçmişiyle ilgili şeyleri belgeliyor. Diplomasını ve Fairfield Endüstri Lisesi’nden bir karneyi de içeriyor.

Mays, ESPN’e konuyla ilgili şöyle konuştu;

“Bu bilgisayar tokenlerinin ilk başta nasıl çalıştığını anlamadım. Bana açıklama yapmalarını sağlamalıydım. Elinde tutabileceğin tokenlere alışığım. Ama sanırım insanlar onları ticaret kartları gibi topluyorlar. Bu kartlar artık çok para ediyor. İnsanların keyif alabileceği ve çocukları desteklememe yardımcı olacak her şeyin yapmaya değer bir şey olduğunu düşünüyorum.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner