Yükleniyor...

BSV 2 TB Ağ Potansiyeline Ulaşacak

Craig Wright, Bitcoin Cash SV'nin baş aktörleri arasında yer alıyor.

bitcoin cash sv islem hacmi

Craig Wright, Bitcoin Cash SV’nin baş aktörleri arasında yer alıyor. Bitmain şirketinin kazı çalışmalarını hızlandırmasının ardından Bitcoin Cash büyük değer kazanmış ve karşı tarafın sözcüsü Wright bu durumdan hiç memnun olmamıştı. Bu sebeple Bitcoin Cash’de çatallaşma yaşandı ve BSV ortaya çıktı.

Wright Tweeter üzerinden iddialı açıklamalarına devam ediyor. Son yaptığı açıklamada BSV’nin bir misyonunun olduğunu ve 2 yıl içerisinde terabayt büyüklüğünde blok zinciri işleyeceğini açıkladı. Konu ile ilgili detaylı açıklama yapmayan Wright, bu projenin tamamen yüksek talebe daha iyi karşılık vermek amacıyla çıktığını savunuyor.

BSV’nin ana amacı blok zincirlerini ilk etapta 128 MB’lık konuma getirmekti. Fikir ayrılığı da bu noktada çıktı çünkü karşı taraf mevcut blokların yeterli olduğunu düşünüyordu. Şuan için işlem aktivitesi düşük olduğu için BSV blokları Bitcoin’in bloklarından daha düşük hatta BSV var olan çatallar arasında ki en düşük işlem hacmine sahip.

Düşük işlem ücretleri ve geniş blok alanları proje geliştiricileri için oldukça çekici. Bunun dışında blok zinciri platformlarında rekabet sürekli olarak artıyor. Jeton geliştiricileri ise genellikle geniş blok ağlarını tercih ediyor. Bu sebeple BSV şuanda geliştiriciler için hiç müsait bir ağ yapısına sahip değil.

Tweet’e Verilen Cevaplar

Atılan tweete ise olumsuz cevaplar gecikmedi. Bir kullanıcı: “2 yıl içinde dediğin olur mu bilemem fakat sen 2 yıl içinde hapiste olacaksın.” Bu cevap birçok kullanıcı tarafından retweetlendi. Bazı cevaplarda ise BSV’nin dünya hakimiyeti kurması için büyük bir iş almasının yeterli olduğu belirtildi.

Ticari kullanıcılar böyle bir ağa sahip olması durumunda saat başına 300 dolarlık ek bir maliyet ödemek zorunda kalıyor. Böyle bir maliyetin altına da birçok şirket girmeyeceği için Wright şuan için yine boş bir iddia ortaya atmış gibi duruyor.

Wright’ın hedeflerinin planlandığı gibi gitmesi birçok farklı faktöre bağlı. Eğer bu gerçekleştirilirse dünyada ki işlemlerin önemli bir kısmı blok zinciri üzerinde gerçekleşecektir. Bununla birlikte de BSV ve diğer kripto paralar olumlu etkilenecek. Tabi ki Wright’ın da belirttiği gibi şuan için konuşmak çok erken.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner