Ana Sayfa Haberler BSV 2 TB Ağ Potansiyeline Ulaşacak

BSV 2 TB Ağ Potansiyeline Ulaşacak

Craig Wright, Bitcoin Cash SV’nin baş aktörleri arasında yer alıyor. Bitmain şirketinin kazı çalışmalarını hızlandırmasının ardından Bitcoin Cash büyük değer kazanmış ve karşı tarafın sözcüsü Wright bu durumdan hiç memnun olmamıştı. Bu sebeple Bitcoin Cash’de çatallaşma yaşandı ve BSV ortaya çıktı.

Wright Tweeter üzerinden iddialı açıklamalarına devam ediyor. Son yaptığı açıklamada BSV’nin bir misyonunun olduğunu ve 2 yıl içerisinde terabayt büyüklüğünde blok zinciri işleyeceğini açıkladı. Konu ile ilgili detaylı açıklama yapmayan Wright, bu projenin tamamen yüksek talebe daha iyi karşılık vermek amacıyla çıktığını savunuyor.

BSV’nin ana amacı blok zincirlerini ilk etapta 128 MB’lık konuma getirmekti. Fikir ayrılığı da bu noktada çıktı çünkü karşı taraf mevcut blokların yeterli olduğunu düşünüyordu. Şuan için işlem aktivitesi düşük olduğu için BSV blokları Bitcoin’in bloklarından daha düşük hatta BSV var olan çatallar arasında ki en düşük işlem hacmine sahip.

Düşük işlem ücretleri ve geniş blok alanları proje geliştiricileri için oldukça çekici. Bunun dışında blok zinciri platformlarında rekabet sürekli olarak artıyor. Jeton geliştiricileri ise genellikle geniş blok ağlarını tercih ediyor. Bu sebeple BSV şuanda geliştiriciler için hiç müsait bir ağ yapısına sahip değil.

Tweet’e Verilen Cevaplar

Atılan tweete ise olumsuz cevaplar gecikmedi. Bir kullanıcı: “2 yıl içinde dediğin olur mu bilemem fakat sen 2 yıl içinde hapiste olacaksın.” Bu cevap birçok kullanıcı tarafından retweetlendi. Bazı cevaplarda ise BSV’nin dünya hakimiyeti kurması için büyük bir iş almasının yeterli olduğu belirtildi.

Ticari kullanıcılar böyle bir ağa sahip olması durumunda saat başına 300 dolarlık ek bir maliyet ödemek zorunda kalıyor. Böyle bir maliyetin altına da birçok şirket girmeyeceği için Wright şuan için yine boş bir iddia ortaya atmış gibi duruyor.

Wright’ın hedeflerinin planlandığı gibi gitmesi birçok farklı faktöre bağlı. Eğer bu gerçekleştirilirse dünyada ki işlemlerin önemli bir kısmı blok zinciri üzerinde gerçekleşecektir. Bununla birlikte de BSV ve diğer kripto paralar olumlu etkilenecek. Tabi ki Wright’ın da belirttiği gibi şuan için konuşmak çok erken.

mm
Doğukan Kozbahttps://www.coinkolik.com
Bilgisayar teknolojilerini yakından takip eden ve kripto paralar hakkında araştırmalar yapan birisiyim. İngilizce İşletme bölümü mezunuyum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya Hesaplarımız

597BeğenenlerBeğen
8TakipçilerTakip Et
6,140TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Diğer Haberler

Bloomberg Tether’ı İnceledi: Tether (USDT) Hakkındaki İddialar Gerçek mi?

Bloomberg News tarafından incelenen Tether'ın ABD Doları rezervlerine önemli miktarda ilgi duyduğu ortaya çıktı. Şirketin ABD Doları rezervleri, Kanada, Bahamalar ve Porto Riko dahil...

Spencer Bogart Bitcoin’in Fiyatı için 50.000 Dolarlık Öngörüsünü Koruyor!

Bitcoin, bu yıl kripto para piyasasının hacminde görülen çöküşün ortasında piyasa hacminin %80'ini kaybetti. Ancak Spencer Bogart, dijital paranın şu anki değerini hala %1328'e kadar...

JPMorgan: Bitcoin Ayı Piyasası Kurumsal Yatırımcıları Korkutuyor

Kurumsal yatırımcılar uzun süredir kripto para ayı piyasasından korkuyor. En azından küresel pazar stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere JPMorgan Chase & Co. analistlerinden...

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? Bitcoin 4.000 Doları Görür mü?

Geçtiğimiz 24 saat içinde kripto para piyasası Kasım ayından bu yanaki en güçlü günlük ralliyi gösterdi. Bitcoin yüzde 11'den fazla değer kazanarak 3.181 dolardan...

Kurumsal Yatırımcılar Ağırlıklı Olarak Tezgah Üstü Piyasalardan Bitcoin (BTC) Alıyor!

Kripto para piyasasının dört gözle beklenenleri şüphesiz kurumsal yatırımcılar. Kurumsal yatırımcıların piyasaya ilgi gösterdikleri ama bir türlü piyasaya giriş yapmadıkları bilinen bir gerçek. Araştırma...