Ana Sayfa Haberler Bittrade Kapanıyor

Bittrade Kapanıyor

Bir kripto para borsası olan Bittrade kapanıyor. Borsa Japonya’da uzun yıllardır faaliyet gösteriyordu. Kapanma sebebi ise satın alınması. Lider kripto para borsalarından Huobi Bittrade’i satın aldığını açıkladı. Borsa kapandıktan hemen sonra Huobi faaliyetleri altında tekrardan açılacak.

Yeni borsanın 11 adet kripto parayı listeleyeceği açıklandı. Mevcut Bittrade müşterileri ise tekrardan hesap açarak eski hesaplarda ki varlıklarını KYC doğrulamasının ardından aktarması gerekiyor.

Huobi borsası büyük atılımlar yapan bir borsa ve birçok uluslararası faaliyette adı geçiyor. Huobi Japon Holding Ltd. Bittrade’in %80’inden fazla hissesini satın aldı. Huobi Japonya’da kayıtlı bir borsa olmadığı için faaliyetlerini Bittrade üzerinden yapmayı hedefliyor. Borsa Japonya’da ki regülatörlerin sıkı kararlar alması sebebiyle Haziran ayında Japonya’dan çekilmişti.

KYC doğrulaması bir kimlik doğrulaması. Japonya’da yasal borsalarda işlem yapabilmek için her bireysel kullanıcının bu kimlik doğrulamasından geçmesi gerekiyor. Ülkemizde ki borsalarda da benzer bir uygulama söz konusu.

Bittrade borsası daha önce Bitbank Corp. ile çalışıyordu ve kapanmasının ardından bu sözleşmede iptal edilecek çünkü Huobi’nin farklı ortakları bulunuyor. Borsa, yeni hesaplara varlıkların nasıl aktarılacağı ile ilgili yazılı ve videolu anlatımlarını yaptı.

Bittrade hesaplarında ki nakit paranın ise 18 Ocak 2019 tarihine kadar kayıtlı banka hesaplarına aktarılması gerekiyor. Kripto paralar ise borsa yeniden faaliyet gösterdiğinde aktarılacak.

Borsa şu kripto paraları listeleyeceğini açıkladı: BTC, BCH, XRP, Mona, Ethereum ve LTC.  Borsanın Huobi çatısı altına girdikten sonra daha hızlı işlem yapacağı bekleniyor çünkü Huobi’nin teknolojik alt yapısı çok daha kuvvetli.

mm
Doğukan Kozbahttps://www.coinkolik.com
Bilgisayar teknolojilerini yakından takip eden ve kripto paralar hakkında araştırmalar yapan birisiyim. İngilizce İşletme bölümü mezunuyum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sosyal Medya Hesaplarımız

597BeğenenlerBeğen
9TakipçilerTakip Et
6,136TakipçilerTakip Et
14AboneAbone Ol

Diğer Haberler

Bloomberg Tether’ı İnceledi: Tether (USDT) Hakkındaki İddialar Gerçek mi?

Bloomberg News tarafından incelenen Tether'ın ABD Doları rezervlerine önemli miktarda ilgi duyduğu ortaya çıktı. Şirketin ABD Doları rezervleri, Kanada, Bahamalar ve Porto Riko dahil...

Spencer Bogart Bitcoin’in Fiyatı için 50.000 Dolarlık Öngörüsünü Koruyor!

Bitcoin, bu yıl kripto para piyasasının hacminde görülen çöküşün ortasında piyasa hacminin %80'ini kaybetti. Ancak Spencer Bogart, dijital paranın şu anki değerini hala %1328'e kadar...

JPMorgan: Bitcoin Ayı Piyasası Kurumsal Yatırımcıları Korkutuyor

Kurumsal yatırımcılar uzun süredir kripto para ayı piyasasından korkuyor. En azından küresel pazar stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere JPMorgan Chase & Co. analistlerinden...

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? Bitcoin 4.000 Doları Görür mü?

Geçtiğimiz 24 saat içinde kripto para piyasası Kasım ayından bu yanaki en güçlü günlük ralliyi gösterdi. Bitcoin yüzde 11'den fazla değer kazanarak 3.181 dolardan...

Kurumsal Yatırımcılar Ağırlıklı Olarak Tezgah Üstü Piyasalardan Bitcoin (BTC) Alıyor!

Kripto para piyasasının dört gözle beklenenleri şüphesiz kurumsal yatırımcılar. Kurumsal yatırımcıların piyasaya ilgi gösterdikleri ama bir türlü piyasaya giriş yapmadıkları bilinen bir gerçek. Araştırma...