Yükleniyor...

Bittrade Kapanıyor

Bir kripto para borsası olan Bittrade kapanıyor.

bittrade kapaniyor

Bir kripto para borsası olan Bittrade kapanıyor. Borsa Japonya’da uzun yıllardır faaliyet gösteriyordu. Kapanma sebebi ise satın alınması. Lider kripto para borsalarından Huobi Bittrade’i satın aldığını açıkladı. Borsa kapandıktan hemen sonra Huobi faaliyetleri altında tekrardan açılacak.

Yeni borsanın 11 adet kripto parayı listeleyeceği açıklandı. Mevcut Bittrade müşterileri ise tekrardan hesap açarak eski hesaplarda ki varlıklarını KYC doğrulamasının ardından aktarması gerekiyor.

Huobi borsası büyük atılımlar yapan bir borsa ve birçok uluslararası faaliyette adı geçiyor. Huobi Japon Holding Ltd. Bittrade’in %80’inden fazla hissesini satın aldı. Huobi Japonya’da kayıtlı bir borsa olmadığı için faaliyetlerini Bittrade üzerinden yapmayı hedefliyor. Borsa Japonya’da ki regülatörlerin sıkı kararlar alması sebebiyle Haziran ayında Japonya’dan çekilmişti.

KYC doğrulaması bir kimlik doğrulaması. Japonya’da yasal borsalarda işlem yapabilmek için her bireysel kullanıcının bu kimlik doğrulamasından geçmesi gerekiyor. Ülkemizde ki borsalarda da benzer bir uygulama söz konusu.

Bittrade borsası daha önce Bitbank Corp. ile çalışıyordu ve kapanmasının ardından bu sözleşmede iptal edilecek çünkü Huobi’nin farklı ortakları bulunuyor. Borsa, yeni hesaplara varlıkların nasıl aktarılacağı ile ilgili yazılı ve videolu anlatımlarını yaptı.

Bittrade hesaplarında ki nakit paranın ise 18 Ocak 2019 tarihine kadar kayıtlı banka hesaplarına aktarılması gerekiyor. Kripto paralar ise borsa yeniden faaliyet gösterdiğinde aktarılacak.

Borsa şu kripto paraları listeleyeceğini açıkladı: BTC, BCH, XRP, Mona, Ethereum ve LTC.  Borsanın Huobi çatısı altına girdikten sonra daha hızlı işlem yapacağı bekleniyor çünkü Huobi’nin teknolojik alt yapısı çok daha kuvvetli.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner