Yükleniyor...

BTC, ETH, XRP, UNI, XTZ Fiyat Analizi: 15 Ekim 2020

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin'le (BTC) beraber başlayan yükseliş eğilimi, şu sıra durmuş bir halde.

Analiz 15 Ekim 2020

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’le (BTC) beraber başlayan yükseliş eğilimi, şu sıra durmuş bir halde. Kimi kripto para birimi olduğu alanda konsolide aşamasındayken kimisinde de düşüşler yaşanıyor.

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC) fiyatı, ABD dolarına karşı 11.500 dolarlık direncin altında bir aralıkta konsolide oluyor. Analist Aayush Jindal’a göre BTC, 11.230 dolarlık destek bölgesini kırarsa önemli bir düşüş başlatabilir. Bitcoin, 11.500 dolar ve 11.520 dolar direnç seviyelerinin üzerinde çekiş kazanmaya çalışıyor. Fiyat şu anda 11.400 dolar desteğinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor.

BTC / USD paritesinin saatlik grafiğinde 11.480 dolar civarında direnç gösteren kısa vadeli bir üçgen formasyonu var. Parite, 11.230 dolar ve 11.200 dolar destek seviyelerini kırarsa güçlü bir aşağı yönlü düzeltme başlatabilir. Bitcoin 11.500 dolar ve 11.560 dolar direnç seviyelerini geçemezse düşüş kırılma riski vardır. Ana destek, 11.230 dolar ve 11.200 dolar seviyelerine yakın, bunun altında ayılar muhtemelen daha büyük bir aşağı yönlü düzeltmeyi hedefliyor. Bir sonraki acil destek 11.000 dolar olabilir ve bunun altında fiyat 10.500 dolara gerileyebilir.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Ethereum, ABD doları karşısında 388 dolarlık direnç bölgesini temizleyemedi. Jindal’a göre ETH fiyatı şu anda 365 dolarlık desteği elinde tutuyor ve yukarı doğru hareketine devam edebilir. Ethereum, 380 dolar ve 375 dolar destek seviyelerinin altına doğru düzeltme yaşadı. Fiyat şu anda 100 saatlik basit hareketli ortalamanın hemen üzerinde ve 365 doların çok üzerinde.

Saatlik ETH/USD grafiğinde 378 dolar civarında destekle kısa vadeli yükselen bir kanalın altında bir kırılma oldu. Parite, 370 dolar ve 365 dolarlık destek seviyelerinin altına düşmediği sürece yeni bir artış başlatabilir.

Ripple (XRP) Fiyat Analizi

XRP’nin fiyatları, 0,249 ve 0,245 dolar seviyeleri arasında bir miktar fiyat konsolidasyonuna işaret ediyordu. Ancak, son zamanlarda yaşanan piyasa erimesi bu modeli bozdu. Shubham Swaroop’a göre kripto para birimi, yazının yazıldığı sırada bu aralığın altına düşmüştü ve 0,246 dolardan işlem görüyordu.

MACD çizgisi grafiklerde Sinyal Çizgisinin altına dalmaya hazırlandığı için düşüş eğiliminin başlangıcı da görüldü. Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi de satış baskısının varlığının altını çizdi. XRP’nin daha yükseğe çıkma olasılığı düşük olsa da, kripto para biriminin önce 0,245 doların üzerinde konsolide olması gerekiyor.

Uniswap (UNI) Fiyat Analizi

Merkezileşme korkuları, Uniswap’ta düşüşe neden olmaya başladı. UNI/USD, UniSwap’in oylama tartışmasına girmesinden hemen sonra yüzde 20’ye yakın düştü. Olduğu gibi, parite 3,17 doların altında önemli bir destek seviyesinin altına düştü ve şimdi potansiyel bir toparlanma için 2,89 doları hedefliyor.

LI7VYLpU 860x509 1

Temeller, UniSwap piyasalarında daha da olumsuz bir düzeltmeye işaret etti. News BTC’de yer alan bir analize göre UNI/USD’nin 7 Ekim’den itibaren mevcut fiyat seviyelerinin yaklaşık yüzde 10 altında olan bir destek seviyesi olan 2,5 doları test etme potansiyelini artırdı.

Tezos (XTZ) Fiyat Analizi

Tezos’un fiyatı, Eylül ayının başında önemli kayıplar kaydettikten sonra yükselen bir kanal oluşumuyla sınırlı kaldı. Jude Lopez’e göre bununla birlikte, kripto paranın bir başka düzeltmeye daha katlanması muhtemel olduğundan ve önümüzdeki hafta Tezos’un fiyatı 2,13 dolarlık desteğe doğru yönelebileceğinden, bu noktada bir kırılma olasılığı çok yüksek değil.

Bununla birlikte, boğalar devralırsa, 2.4 dolara yükselme eğilimi olabilir. Ancak, piyasa duyarlılığı ve teknik göstergeler dikkate alındığında bu pek olası görünmüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner