Yükleniyor...

E-Spor Takımı Oyuncularına XRP İle Ödeme Yapacak

SBI Group'un bir parçası olan SBI e-Esports, oyuncularına Ripple'ın yerel kripto parası XRP ile maaş ödemesi yapmaya başlıyor.

SBI Group’un bir parçası olan SBI e-Esports, oyuncularına Ripple’ın yerel kripto parası XRP ile maaş ödemesi yapmaya başlıyor.

Japon finans şirketi SBI Group’un kısa bir süre önce kurulan e-spor ekibi SBI e-Sports, bugün iki profesyonel oyuncuyu daha takımlarına dahil etti ve her iki oyuncu da maaşlarını XRP ile alacak. Super Smash Bros. ve FIFA oyuncuları olan iki yeni transfer, XRP ile ödeme almayı kendileri kabul etti.

Şirket, SBI’nin kripto para satış bölümü olan SBI VC Trade ile ortaklık kurarak Eylül ayı sonunda oyunculara XRP ile ödeme yapacağını açıklamıştı. Ancak yapılan duyuruya göre XRP ile ödeme kabul etme kararı tamamen oyuncuların insiyatifinde olacak.

SBI e-Sports tarafından duyurulan sözleşmelerde, Nintendo Switch dövüş oyununda Japonya’nın en iyi profesyonel oyuncularından birisi olarak kabul edilen Ultimate oyuncusu Kenji “Ken” Suzuki ve FIFA 21 oyuncusu Subaru “Mikey” Sagano artık SBI bünyesinde maçlara çıkacak.

Ken’in sözleşmesi ile yapılan duyuruda “Oyuncunun istekleri ve SBI VC Trade ile yapılan sponsorluk sözleşmesine bağlı olarak, oyuncunun maaşı Japon yeni yerine XRP ile ödemesi gerçekleşecek”. Sözleşmelerdeki XRP unsuru sadece takımın duyurulurunda değil, aynı zamanda bireysel oyuncuların imzalar hakkındaki tweet’lerinde de belirtildi.

SBI e-Sport, kripto para ile maaş ödemelerini gerçekleştiren ilk e-spor ekibi olarak kayıtlara geçti. SBI Grubu, dijital nesil ile temas noktalarını güçlendirerek, finansal hizmetlerde farkındalık yaratma amacı hedefliyor.

Ripple’ın ortağı ve önemli bir işbirlikçisi olan SBI Grup, bu yılın başlarında, belirli hissedarlara XRP temettülere sunmaya başladı. SBI’nin %48 hissesine sahip olan MorningStar Japan’da Eylül 2019’da benzer bir hamle gerçekleştirmişti.

Ripple (XRP) yazım itibari ile 0.246 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler kripto para, tüm zamanlarının en yüksek seviyesinden halen çok uzakta. XRP yatırımcısı uzun süredir, potansiyel yükselişin gerçekleşmesini bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner