Yükleniyor...

BTC satın alsa da hissesi düşebilir: MicroStrategy için rapor!

Bitcoin (BTC) satın alarak tüm dikkatleri üzerine çeken MicroStrategy'nin NASDAQ'ta işlem gören hissesi için çarpıcı bir yorum geldi.

MicroStrategy MSTR hisse

Bitcoin (BTC) satın alarak tüm dikkatleri üzerine çeken MicroStrategy’nin NASDAQ’ta işlem gören hissesi için çarpıcı bir yorum geldi.

Daha önce Bitcoin yükselişini öngören başarılı analist Markus Thielen liderliğindeki 10x Research, yeni bir araştırma notu paylaştı. Bu araştırma notunda, MicroStrategy’nin NASDAQ’ta işlem gören hissesi MSTR ele alındı.

Söz konusu araştırma notunda, MSTR’nin yüzde 26 oranında aşırı değerlendiği belirtildi. Bu nedenle MSTR hissesinde geri çekilme görülebileceği ifade edildi.

MicroStrategy (MSTR) için düşüş bekliyor

Araştırma notunda şu ifadelere yer verildi:”Regresyon modelinin gösterdiği gibi, MicroStrategy yüzde 26 aşırı değerli durumda ve mevcut Bitcoin fiyatına göre yüzde 20’lik bir düşüş potansiyeline sahip. Kâr almanın zamanı geldi” dedi.

MicroStrategy MSTR düşüş hisse

MicroStrategy, geçtiğimiz gün Bitcoin satın aldığını duyurarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Şirket, 30 Kasım ila 26 Aralık tarihleri arasında 42,1 bin dolar ortalamayla 14 bin 620 BTC satın aldı.

Bitcoin sahibi kurumsal şirketin hissesi MSTR geçtiğimiz gün 25 ayın en yüksek seviyesi 673 dolara ulaştı. MSTR, 2023’ün en iyi performans gösteren hisse senetlerinden birisi haline geldi. NASDAQ’ta işlem gören şirketin elinde 189.150 BTC bulunuyor. Bu denli büyük yatırımın arkasındaki şirketin hisseleri de paralel olarak yoğun ilgi görüyor.

MicroStrategy ve Coinbase gibi şirketlerin hisseleri, borsalardan kripto para birimi satın almak istemeyen, ancak sektöre de ilgi duyan yatırımcıların uğrak noktası haline geldi. Piyasanın yükselişiyle, kriptoyla ilişkili şirketlerin hisselerinde yükseliş yaşandı. Tüm bu yükselişe rağmen 10x Research’ten satış sinyali geldi. 10x Research, MSTR hissesinin olması gerektiğinden daha fazla yükseldiğini ve bu nedenle fiyatın şiştiğini ifade etti. Araştırma raporunda, en az yüzde 20’lik düşüş beklentisi belirtildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner