Yükleniyor...

Chainlink (LINK) balina etkisiyle yükselişte: Hedef 25 dolar mı?

Balinaların birikim yapmasıyla harekete geçen Chainlink (LINK), son 24 saatte yüzde 20'ye yakın yükseliş yaşadı.

Chainlink LINK yükseliş balina

Balinaların birikim yapmasıyla harekete geçen Chainlink (LINK), son 24 saatte yüzde 20’ye yakın yükseliş yaşadı.

Kripto para piyasası yılın son hareketlerini gerçekleştiriyor. Piyasa koşullarını fırsata çeviren kripto para birimleri, sansasyonel çıkışlara imza atmaya başladı. Özellikle Arbitrum (ARB), şaşırtıcı bir yükseliş ile haftaya damga vurdu.

Chainlink’te de dikkat çeken hareketlilik görüldü. Chainlink balinaları, bir haftada 7 milyon LINK (105 milyon dolar) biriktirdi. Balinaların birikim yapmasıyla harekete geçen LINK, 17,7 dolara kadar yükseliş yaşadı. LINK’in yükselişi yeni hedefleri ortaya çıkarttı.

Ünlü kripto analisti Ali Martinez’e göre, Chainlink balinaları son bir haftada 7 milyon LINK (105 milyon dolar) biriktirdi. Balinaların bu satın alma faaliyeti, LINK’i hareketlendirdi. Son 24 saat içinde LINK, yüzde 18’lik artışla 17,7 dolara yükseldi. Bu bölgeden gelen satış baskısına cevap veremeyen LINK, 16,85 dolara geri çekildi.

LINK’teki ağ aktivtesi ve fiyat hareketliliği işlem hacmini de etkiledi. LINK hacmi neredeyse yüzde 100’lük bir artışla 1,1 milyar dolara ulaştı.

Kripto analisti Rekt Capital, LINK’in güncel fiyatının yeniden biriktirme aralığı olup olmadığını sordu. Analistin oluşturduğu grafiğe göre, LINK 17 doların üzerinde kalıcılık sağlarsa daha fazla yükseliş gerçekleştirebilir. Rekt Capital, 19,43 dolar direncini ve ardından 24 dolar üzerindeki fiyat bölgesini işaret ediyor.

Zincir içi metriklerde de Chainlink için beklentileri yükselten sonuçlar ortaya çıktı. Geliştirme faaliyetleri Noel nedeniyle düşüş yaşadı. Diğer taraftan Chainlink, sosyal hacim ve işlem hacmi açısından dikkate değer bir aktivite kaydetti. Santiment verilerine göre, aktif adresler Eylül ile Kasım arasında önemli bir artış yaşadı.

Benimsenme oranlarını artıran Chainlink, topluluğunu güçlendirmeye de devam ediyor. Bu tür ekosistem geliştirme çalışmaları ise LINK fiyatını pozitif etkiliyor.

Balinalar birikim yapmaya devam ederken trader’lar Chainlink’te büyük bir yükseliş bekliyor. Yılbaşından bu yana yüzde 215’lik bir kazanç elde eden Chainlink, 2024’e bomba gibi girebilir.

Chainlink LINK grafik

LINK için çeşitli trader’ların da oluşturduğu ortak görüş, 19,5 dolarda yer alan ve 22,958 dolarda yer alan direnç bölgeleri oldu. Bu bölgelerin aşılması halinde LINK, 25 doları test edebilir. Diğer taraftan LINK, piyasa koşullarının negatife dönmesiyle 14,3 dolara geri çekilebilir. Bu bölgenin kaybedilmesi fiyatı 12,95 dolara düşürebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner