Yükleniyor...

Arbitrum (ARB) tahta oturdu: Gözü zirvede!

Çoğu kripto yatırımcısının vazgeçilmezi olan Arbitrum (ARB) son günlerdeki yükselişiyle piyasayı adeta esir almış durumda.

ARB Arbitrum

Çoğu kripto yatırımcısının vazgeçilmezi olan Arbitrum (ARB) son günlerdeki yükselişiyle piyasayı adeta esir almış durumda.

Türkiye kripto camiası başta olmak üzere global anlamda geniş bir yatırımcı kitlesine sahip olan ARB yavaş yavaş yüzleri güldürmeye başladı. Yükseliş sürecine zayıf bir giriş yapan popüler coin, yatırımcılarını bekletmesiyle biraz da olsa canları sıkmıştı. Ancak son günlerde gaza basarak Bitcoin’deki (BTC) dengesizliğe karşı yükselişe geçen ARB negatif unsurları tamamıyla ortadan ortadan kaldırmış görünüyor.

Son 24 saatte yüzde 22 artarak “En Çok Yükselenler” listesinde zirveye oynayan ARB yeni bir ATH yapabilir mi?

Ekran Resmi 2023 12 28 09.09.39 1

Yüzde 16’lık bir artış ile ATH’yi getirecek!

Son on günde yüzde 60,58 oranında artış gösteren ARB emin adımlar ile ATH’sine ilerliyor. Haberin yazımı itibarıyla 1,57 dolardan işlem gören ARB yüzde 16’lık bir yükseliş yaşadığı takdirde yeni bir ATH’ye imza atacaktır. Şu an için önemli bir direnç bölgesiyle boğuşan popüler coin, 1,58 ve 1,74 doları aşması halinde yukarı yönlü pozitif ivmesini daha da artıracaktır. Bunun yanı sıra ARB’de yaşanabilecek sert artışlar, diğer Katman-2 projelerini harekete geçirebilir.

Katman-1 projelerinin ön plana çıkması, ARB’nin 1,58 doları aşmakta güçlük çekmesi veya BTC’deki volatilitesinin artması, ARB’yi alt seviyelere itecektir. Böyle bir senaryoda ise sırasıyla 1,42 – 1,34 – 1,24 – 1,19 – 1,13 ve 1,01 dolara kadar düşüşler mümkün olabilir. Özellikle de 1,2492 dolar seviyesi, kısa-orta vadeli fiyat yapısı adına belirleyici bir unsur olacaktır.

Ekran Resmi 2023 12 28 09.45.03

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner