Yükleniyor...

BTC/TL’de Yeni Rekor! Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi Görüldü!

Bitcoin/dolar bazında istikrarlı yükselişini sürdürürken; Türk Lirası bazında ise yeni rekorlar kırmaya devam ediyor.

BTCTLde Yeni Rekor Tum Zamanlarin En Yuksek Seviyesi Goruldu

Bitcoin/dolar bazında istikrarlı yükselişini sürdürürken; Türk Lirası bazında ise yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Lider kripto para birimi gün içerisinde 94.317 Türk Lirası seviyesini gördü. Görülebileceği üzere; Bitcoin/TL paritesi önüne geçilemeyen yükselişini sürdürüyor.

BTC TL yeni rekor

Haberin yazımı sırasında Coinbase verilerine göre 11.800 dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin, dolar /TL paritesi de göz önüne alındığında; TL bazında yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Bitcoin’i 20 Bin Dolardan Alanlar Bile Kâra Geçti

Bitcoin’de bilindiği üzere dolar bazında tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) 2017 boğa koşusunda yaşanmıştı ve Bitcoin fiyatı 20 bin dolar seviyelerini görmüştü. Lider kripto para birimini zirvedeyken alan yatırımcıların bile, eğer satmamışlarsa kar ettiği gözlemlendi. Dönemin kur verilerine göre Bitcoin fiyatı o tarihte 77.329 TL’den işlem görürken, bugün bu fiyat 94.317 TL seviyelerine ulaştı.

btc TL 2017

Türkiye Kripto Para Kullanımında 4. Sırada

Öte yandan Türkiye’de kripto para kullanımının da günbegün arttığı biliniyor ve an itibariyle Statista’dan gelen yeni verilere göre dünyada üst seviyelerde yer aldığı belirtiliyor. Bu verilere göre Türkiye; kripto paraların dünyadaki yaygınlık seviyesine göre 4. sırada yer alıyor.

Kripto paraların dünyadaki yaygın kullanımlarında Nijerya %32 ile ilk sırayı yer alırken, Türkiye %16 oran ile dördüncü sırada yer alıyor. Listenin ikinci sırasında Vietnam yer alırken, üçüncü sırada ise Güney Afrika yerini koruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner