Yükleniyor...

BTC yükselişi MicroStrategy’e yaradı: 900 milyon dolar!

Bitcoin'in (BTC) geçen yılki düşüşüyle tasfiye olabileceği konuşulan MicroStrategy piyasanın son yükselişiyle yatırımından 900 milyon dolar kâr elde etti.

MicroStrategy BTC

Bitcoin’in (BTC) geçen yılki düşüşüyle tasfiye olabileceği konuşulan MicroStrategy piyasanın son yükselişiyle yatırımından 900 milyon dolar kâr elde etti.

Bitcoin maksimalisti MicroStrategy, yaptığı BTC yatırımlarından yaklaşık 1 milyar dolarlık kâr elde etti. BTC birikimini sürdüren şirket, büyük bir kazanç elde etmesine rağmen satış yapmayı tercih etmiyor. Aksine şirket, üçüncü çeyreğin başından bu yana cüzdanına 6.067 BTC ekledi.

MicroStrategy, BTC yükselişiyle kazancını katlıyor

Ünlü iş insanı Michael Saylor’un kurduğu MicroStrategy, 158.400 BTC’ye sahip durumda. BTC’nin 16 bin doların altına düştüğü dönemde şirket, tasfiye olmanın eşiğinden dönmüştü. Şimdilerde ise şirketin BTC yatırımı yaklaşık 1 milyar dolara yakın kâr elde etti.

Saylor’un BTC konusundaki vizyonu, MicroStrategy’i en büyük BTC yatırımcılarından birisi haline getirmişti. BTC üçüncü çeyrekte (1 Temmuz – 30 Eylül) yüzde 11,5 düşüşle 30.480 dolardan 26.970 dolara geriledi. Şirket, bu durumu fırsata çevirerek üçüncü çeyrekte ortalama 27.590 dolardan 6.067 BTC satın aldı.

Şirketin elinde bulunan 158.400 BTC’nin ortalama maliyeti ise 29.586 dolar seviyesinde. Bu durumda şirket, BTC alımlarında 900 milyon dolar kâr elde etti.

Yapılan bir araştırmaya göre şirketin yıllık geliri 129,5 milyon dolar oldu. BTC yatırımı, şirketin 7 yıllık gelirini elde etmesine olanak tanıdı.

Diğer taraftan, Google Finans’ın verilerine göre, MicroStrategy’nin hisse senedi fiyatı (MSTR) yüzde 2,7 artışla 438 dolara yükseldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner