Yükleniyor...

Ethereum ekosisteminin kalbi kasım ayında İstanbul’da atıyor: Devconnect

Ethereum ekosisteminde bu yılın en kapsamlı global etkinliği Devconnect, 13-19 Kasım haftasında İstanbul'da gerçekleşiyor.

Kapak görseli

Ethereum ekosisteminde bu yılın en kapsamlı global etkinliği Devconnect, 13-19 Kasım haftasında İstanbul’da gerçekleşiyor.

Web3 teknolojilerinin kullanımının artması bu dünyaya bağlılığı ve ilgiyi artırıyor. Özellikle Ethereum’un bu alanda gösterdiği büyüme, ekosistemin gelişiminde en belirleyici etkenlerden biri. Bu dünyanın yıllardır alışılageldik Web2 teknolojilerinden farklılaştığı noktalardan birisi de geliştirici ekiplerin katkısının sistemlerin inşasında büyük önem taşıması. 

Bu sene Ethereum Foundation en büyük iki geliştirici konferanslarından birini geliştirici ekiplerin ekosisteme katkısını artırmak amacıyla İstanbul’da yapmaya karar verdi. Devconnect İstanbul bu yılın kriptodaki en büyük geliştirici etkinliği olacak.

Merkeziyetsiz Etkinlikler Serisi

Devconnect’in öne çıkan özelliklerinden biri de farklı işleyişe sahip olması. Etkinlik tam da anlatmaya çalıştığı teknolojiyle paralel ilerliyor: merkezi bir yapıda değil. Devconnect yalnızca bir çalışma alanı sunuyor ve ekosistemin paydaşlarının kendi ana konferans alanının yakınlarında etkinliklerini düzenliyor. Bu yöntem, etkinliğin daha geniş bir kitleye ulaşmasını ve daha derinlemesine konulara eğilmesini sağlıyor.

Hafta boyunca düzenlenecek etkinliklerin bilet satışları başladı. Etkinlik takvimine buradan ulaşabilirsiniz: https://devconnect.org/schedule Ana takvimin dışında şehrin dört bir yanında onlarca yan etkinlik de farklı listelerde derleniyor.

ETHGÜNÜ | Ethereum’la Tanışın!

Bunun yanı sıra Türk ekosisteminin katkısıyla organize edilen ETHGünü bu alana ilgi duyanları bir araya getirmeyi planlıyor. ETHGünü’nün amacı özellikle öğrencileri, yazılım geliştiricileri ve Web2 dünyasındaki profesyonelleri Ethereum’un geliştirici tarafı ve kültürü ile tanıştırarak Ethereum değerlerini (açık kaynak, gizlilik, sansür direnci, merkeziyetsizlik vb.) tanıtacak. 

gorsel

Etkinlikte Ethereum’un ana kurucularından Vitalik Buterin’in yanı sıra, Şant Manukyan, Efe Bulduk, Emre Tekişalp ve Türk topluluğundan önde gelen değerli isimler de konuşmacı olarak yer alacak. Etkinlik öğrencilere ücretsizken, genel katılımcılar sembolik bir meblağ (3.33 euro)  ödeyecek.

İstanbul’da düzenlenecek bu etkinlik haftası kripto dünyasının lider ekosistemi Ethereum’un geliştirici kültürüne  adım atmak için büyük bir fırsat. Bu etkinliğin Türkiye’de gerçekleşecek olması özellikle öğrenciler ve genç profesyoneller için benzersiz bir imkan sunuyor.

ETHGünü Twitter Hesabı: https://twitter.com/eth_gunu
ETHGünü Telegram Grubu: https://t.me/ethgunu 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner