Yükleniyor...

BTC’nin Ayılarla Mücadelesi: Bitcoin Kısa Vadede Boğaya Döndü

Analistlere göre Bitcoin, mevcut modelinde devam ederse kısa vadede 7.

shutterstock 1650791554 1200x780 1

Analistlere göre Bitcoin, mevcut modelinde devam ederse kısa vadede 7.500 dolarlık seviyeyi geçebilir. Bitcoin yarılanmasına kısa bir süre kaldı, bu yüzden BTC yakında çok değişken bir aşamaya girebilir.

Bitcoin (BTC) Volatil Olmaya Devam Ediyor

Bitcoin’in son oynaklığından (volatilite) kaynaklanan en önemli iki faktör şunlardır:

  • COVID-19 salgını nedeniyle mevcut ekonomik senaryo borsa yatırımcılarını şaşkına çevirdi. Piyasalar birkaç hafta içinde çok ciddi kayıplar verdi ve uzun yıllardır görülmeyen seviyelere geriledi.
  • En çok Bitcoin madencilerini ilgilendiren yarılanma etkinliği Mayıs ayında gerçekleşecek. Yarılanma sonrası BTC madencileri artık oluşturdukları her yeni blok için daha az ödül alacaklar.

 BTC/USD İçin Kısa Vadeli Görünüm Yükselişe Geçti.

BTC’nin günlük aralığı 7.030,00 dolar – 7.150,12 dolar. Bu aralık Bitcoin yatırımcılarını oldukça mutlu ediyor, çünkü BTC, 7 bin doların üzerinde kalmayı başardı.

  • BTC/USD’nin dört saatlik grafiği, boğa göstergesi olan bir ‘Boğa Bayrağı’ oluşumunu açıkça göstermektedir. Bitcoin mevcut düzeninde hareket etmeye devam ederse, Boğa Bayrağının üst kısmına kırılacaktır.
  • BTC/USD büyük bir yukarı yönlü hareket yapabilir ve 7.539,29 dolara ulaşabilir.
  • Destek seviyeleri 6.931 dolar ve 7.175.50 dolardır.

Bitcoin’in Orta Vadeli Görünümü Düşüş Gösteriyor.

  • Analistlere göre orta vadede Bitcoin, belirgin bir yükseliş eğilimi belirtisi göstermiyor. Bunun başlıca nedeni olarak mevcut ekonomik senaryo ve Bitcoin’in şu an için ticari kullanım alanının olmaması gözüküyor.
  • Ayrıca, COVID-19 salgını nedeniyle özellikle imalat sektöründe ekonomiye verilen zararın çözülmesi uzun bir zaman alacaktır.
  • Son 10 yılda işe alınan kişi sayısından daha fazla kişi, birkaç hafta içinde işsiz kaldı.

Her şeye rağmen, uzun vadede, Bitcoin Boğa görünümünü koruyor. Özellikle Blockchain, uzun vadede birçok sektörde önemli bir rol oynayacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner