Yükleniyor...

Circle CEO’su Stablecoin’lere Olan İlginin Arttığını Söyledi

Circle CEO'su Jeremy Allaire stablecoin’lere (stabil koin) artan bir ilgi olduğunu açıkladı.

stablecoin

Circle CEO’su Jeremy Allaire stablecoin’lere (stabil koin) artan bir ilgi olduğunu açıkladı. Birçok kripto para kullanıcısı bir ödeme yöntemi olarak dijital dolara yöneliyor.

CEO’ya göre, firmanın yerel stablecoin’leri desteklemek için Coinbase ile yakın zamanda yaptığı ortaklık, varlık sınıfı için artan bir talep olduğunu gösteriyor. İnsanlar, dijital dolarları ödeme yapmak için yeni nesil yol olarak kullanmaya yöneliyor. CEO, şunları söylüyor:

“Dijital dolar için çok önemli bir küresel talep var. Dijital dolarların yeni bir ödeme aracı olarak kullanılması açıkça görülmektedir.”

2019’un sonuna doğru Circle, iş modelini ‘stablecoin hizmet tekliflerine’ kaydırdıklarını açıkladı. Circle, hizmetin 2020’nin başlarında başlayacağına dair söz vermişti ve bu yeni kayıtlarda bir artış görüldü. Firma, ağda yeni ağlar gördü. Bu yeni uygulayıcılar arasında e-ticaret, yazılım şirketleri, mobil yasağı hizmet sağlayıcıları, lüks eşya üreticileri ve diğerleri arasından işe alım organizasyonları yer alıyor. Yakın tarihli bir raporda Coinbase, yüksek profilli ticaret ağlarında varlık sınıfına olan talebin arttığını söylüyor. Ancak rapor, Çin’in bu girişime öncülük ettiğini gösteriyor. Huobi ve OKex, stablecoin’lerde artış kaydeden Çin platformlarından bazıları.

Kriz Artışı Sağladı

Mevcut Covid-19 pandemisi, stablecoin kullanımının artmasına neden oldu. Kriz, genel olarak benimsenmede artışı sağladı ve bu, sanal para birimlerinin çok beklenen kurumsal benimsenmesine yardımcı olabilir. Sonuç olarak şu sonuca varılabilir:

“Rekor miktarda işlem hacmi görüyoruz; benimseme Batı ve Asya pazarlarına nispeten eşit olarak dağılmıştır.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner