Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Circle CEO’su Stablecoin’lere Olan İlginin Arttığını Söyledi

Circle CEO’su Stablecoin’lere Olan İlginin Arttığını Söyledi

ABONE OL:google-news

Circle CEO’su Jeremy Allaire stablecoin’lere (stabil koin) artan bir ilgi olduğunu açıkladı. Birçok kripto para kullanıcısı bir ödeme yöntemi olarak dijital dolara yöneliyor.

CEO’ya göre, firmanın yerel stablecoin’leri desteklemek için Coinbase ile yakın zamanda yaptığı ortaklık, varlık sınıfı için artan bir talep olduğunu gösteriyor. İnsanlar, dijital dolarları ödeme yapmak için yeni nesil yol olarak kullanmaya yöneliyor. CEO, şunları söylüyor:

“Dijital dolar için çok önemli bir küresel talep var. Dijital dolarların yeni bir ödeme aracı olarak kullanılması açıkça görülmektedir.”

2019’un sonuna doğru Circle, iş modelini ‘stablecoin hizmet tekliflerine’ kaydırdıklarını açıkladı. Circle, hizmetin 2020’nin başlarında başlayacağına dair söz vermişti ve bu yeni kayıtlarda bir artış görüldü. Firma, ağda yeni ağlar gördü. Bu yeni uygulayıcılar arasında e-ticaret, yazılım şirketleri, mobil yasağı hizmet sağlayıcıları, lüks eşya üreticileri ve diğerleri arasından işe alım organizasyonları yer alıyor. Yakın tarihli bir raporda Coinbase, yüksek profilli ticaret ağlarında varlık sınıfına olan talebin arttığını söylüyor. Ancak rapor, Çin’in bu girişime öncülük ettiğini gösteriyor. Huobi ve OKex, stablecoin’lerde artış kaydeden Çin platformlarından bazıları.

Kriz Artışı Sağladı

Mevcut Covid-19 pandemisi, stablecoin kullanımının artmasına neden oldu. Kriz, genel olarak benimsenmede artışı sağladı ve bu, sanal para birimlerinin çok beklenen kurumsal benimsenmesine yardımcı olabilir. Sonuç olarak şu sonuca varılabilir:

“Rekor miktarda işlem hacmi görüyoruz; benimseme Batı ve Asya pazarlarına nispeten eşit olarak dağılmıştır.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

Öne Çıkan Başlıklar